Проект Вишеградського фонду: навчальний курс «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки»


В період з 2 по 5 квітня поточного року в рамках проекту від Вишеградського Фонду ЧНУ ім. П. Могили відвідав викладач з Тренчанського Університету імені Александра Дубчека (Тренчан, Словаччина). Запрошений викладач, Гетнет Тамене, спеціалізується на проблемних питаннях у сфері політології та сучасних міжнародних відносин. Запрошений лектор вже втретє відвідує ЧНУ ім. П. Могили та вичитує лекції в рамках курсу «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки», що реалізується за підтримки Вишеградського Фонду. В цей раз лекції та обговорення були дуже плідними через те, що до наукового та навчального процесу залучився колега проф.. Гетнета Тамене, проф. Девід Райхардт, який є відомим фахівцем з міжнародних відносин та світової політики і працює викладачем в Університеті імені Коменського в Братиславі.

Під час лекцій, які проводилися для студентів факультету політичних наук, були розглянуті концептуальні питання, пов’язані з демократією та її тенденціями в сучасному світі. Однією з основних цілей курсу є надання глибоких знань, розвиток аналітичних здібностей та обізнаності щодо політичних процесів в контексті демократичних транзитів в Європі в цілому, та в країнах Вишеградської групи, зокрема.

Лекції запрошеного професора були об’єднані з візуальною презентацією та цікавою дискусією. Обговорення відбувалися відразу після лекцій, а висновки, зроблені з представлених тем були досить ґрунтовними та цікавими. Студенти дуже активно цікавилися питаннями сучасних міжнародних відносин, досвідом демократичних трансформацій країн В4 для сучасних українських реалій, тощо. Студенти та викладачі прийшли до висновку, що українська політична система має великий потенціал у контексті діяльності Європейського Союзу та з’ясували актуальну інформацію про події та дослідницькі можливості, що пропонує Вишеградський фонд для розвитку демократії у Центрально-Східній Європі. Обговорення проводилося англійською мовою та дало студентам можливість продемонструвати знання з предмету курсу під час обговорення аспектів демократичних трансформацій в країнах Вишеградської четвірки.

Вищезгадані лекції та обговорення підкреслюють важливість досліджуваних демократичних процесів, досвід країн Вишеградської групи в даному контексті, його відповідність українським політичним реаліям та висвітлення сучасної інформації про діяльність Вишеградського фонду.

Потрібно зазначити, що 2017/2018 академічний рік – є фінальним роком реалізації проекту. Однак, курс «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки» й надалі буде викладатися в рамках основної програми для студентів факультету політичних наук.

 

Події та оголошення


вересня
17
Арт-майстерня “АКВАГРИМ” розпочинає зустрічі та запрошує на творчо-психологічні заняття студентів усіх курсів

Коли: 17 вересня о 15:30 Де: аудиторія 4-107 ( Центр соціально-психологічної підтримки) Арт-майстерня “АКВАГРИМ” розпочинає зустрічі та запрошує на творчо-психологічні заняття студентів усіх курсів! Головна мета арт-майстерні полягає в гармонізації психічного стану через розвиток здатності до самовираження і самопізнання. Цінність …

жовтня
7
День відкритих дверей ЧНУ імені Петра Могили

Дата: 7 жовтня 2018 року Час: 10.00-14.00 У програмі: виступ ректора Клименка Л. П про сьогодення і перспективи розвитку університету; про умови вступу на навчання за програмами підготовки бакалавра та магістра на основі ПЗСО, ОКР молодшого спеціаліста та ступеня бакалавра/магістра; …

вересня
25
Bебінари українською мовою Web of Science і інших ресурсів компанії Clarivate Analytics

Шановні колеги! Пропонуємо Вам серію вебінарів українською, для опанування  Web of Science і інших  ресурсів компанії Clarivate Analytics. На сьогодні 72 українські видання індексуються у Web of Science Core Collection 15 з них мають імпакт фактор, інші індексуються в ESCI. На жаль,  кілька українських видань нещодавно було виключено з ESCI за грубі порушення редакторських …