Проект Вишеградського фонду: навчальний курс «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки»


В період з 2 по 5 квітня поточного року в рамках проекту від Вишеградського Фонду ЧНУ ім. П. Могили відвідав викладач з Тренчанського Університету імені Александра Дубчека (Тренчан, Словаччина). Запрошений викладач, Гетнет Тамене, спеціалізується на проблемних питаннях у сфері політології та сучасних міжнародних відносин. Запрошений лектор вже втретє відвідує ЧНУ ім. П. Могили та вичитує лекції в рамках курсу «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки», що реалізується за підтримки Вишеградського Фонду. В цей раз лекції та обговорення були дуже плідними через те, що до наукового та навчального процесу залучився колега проф.. Гетнета Тамене, проф. Девід Райхардт, який є відомим фахівцем з міжнародних відносин та світової політики і працює викладачем в Університеті імені Коменського в Братиславі.

Під час лекцій, які проводилися для студентів факультету політичних наук, були розглянуті концептуальні питання, пов’язані з демократією та її тенденціями в сучасному світі. Однією з основних цілей курсу є надання глибоких знань, розвиток аналітичних здібностей та обізнаності щодо політичних процесів в контексті демократичних транзитів в Європі в цілому, та в країнах Вишеградської групи, зокрема.

Лекції запрошеного професора були об’єднані з візуальною презентацією та цікавою дискусією. Обговорення відбувалися відразу після лекцій, а висновки, зроблені з представлених тем були досить ґрунтовними та цікавими. Студенти дуже активно цікавилися питаннями сучасних міжнародних відносин, досвідом демократичних трансформацій країн В4 для сучасних українських реалій, тощо. Студенти та викладачі прийшли до висновку, що українська політична система має великий потенціал у контексті діяльності Європейського Союзу та з’ясували актуальну інформацію про події та дослідницькі можливості, що пропонує Вишеградський фонд для розвитку демократії у Центрально-Східній Європі. Обговорення проводилося англійською мовою та дало студентам можливість продемонструвати знання з предмету курсу під час обговорення аспектів демократичних трансформацій в країнах Вишеградської четвірки.

Вищезгадані лекції та обговорення підкреслюють важливість досліджуваних демократичних процесів, досвід країн Вишеградської групи в даному контексті, його відповідність українським політичним реаліям та висвітлення сучасної інформації про діяльність Вишеградського фонду.

Потрібно зазначити, що 2017/2018 академічний рік – є фінальним роком реалізації проекту. Однак, курс «Перехідні демократії з врахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки» й надалі буде викладатися в рамках основної програми для студентів факультету політичних наук.

 

Події та оголошення


травня
28
Нова серія вебінарів Web of Science російською мовою!

Шановні колеги та усі охочі! Clarivate Analytics запрошує вас з 28 по 31 травня 2018 року взяти участь у черговій серії вебінарів про можливості платформи Web of Science російською мовою! Долучайтеся до спільноти вчених, які мають доступ до провідних міжнародних видань …

травня
24
Відкрита лекція композитора Л.О.Грабовського

24 травня о 10:30 (11-312 ауд. відбудеться відкрита лекція композитора Л.О.Грабовського «Феномен київського музичного авангарду в контексті культури шісдесятників». Леонід Грабовський – український композитор, один з представників композиторської групи «Київський авангард». Викладав у Київській консерваторії, працював композитором у сфері кіно …

травня
19
День науки в Україні!

Шановні науковці, дослідники, колеги, співробітники ЧНУ імені Петра Могили! 19 травня 2018 року Україна відзначає День Науки! Ми щиро вітаємо вас з цим святом! Зичимо добробуту, натхнення, корисних відкриттів, успіхів у дослідженнях, переможних звершень! Ми пишаємося вашими здобутками на благо …