Про участь викладачів кафедри управління земельними ресурсами у онлайн-заході «Прояви корупції в агросекторі у 2023 році»


5 вересня 2023 року викладачі кафедри управління земельними ресурсами ЧНУ імені Петра Могили, зокрема старший викладач Андрій Мась та професорка Олена Лазарєва, узяли участь у онлайн-презентації  результатів Всеукраїнського дослідження «Прояви корупції в агросекторі у 2023 році», проведеного за ініціативи Програми USAID з аграрного та сільського розвитку (АГРО), яке проводиться за підтримки USAID.

Під час зустрічі наголосили, що при запуску такого етапу земельної реформи, як ринок землі юридичних осіб, питання прояву корупції в земельній сфері  має важливе значення.

Спікером заходу була експертка Тетяна Костюченко, старша викладачка кафедри соціології Національного університету «Києво-Могилянська академія», фахівчиня з дизайну соціальних досліджень.

Вона розказала про методологію розрахунку індикатора для обчислення корупції в земельній сфері для малого та середнього бізнесу, окреслила прояви корупції в землекористуванні за останні рік  як і по Україні в цілому, так і в розрізі регіонів. Також пані Тетяна вказала, чому і за яких обставин деякі аграрні підприємства були вимушені під час війни зупинити свою діяльність.

Спікерка розглянула питання, чи є корупція у сфері земельних відносин поширеним явищем, наведені статистичні динаміці, як часто респонденти стикалися з проявами корупції під час отримання Витягу про реєстрацію земельних ділянок. З’ясовано, що майже вдвічі зросли прояви корупції у земельній сфері за останній рік.

Виступив також Дмитро Макаренко – в. о. Голови  Держгеокадастру.

Під час промови він говорив про модернізацію Держгеокадастру, відзначив, що в умовах сьогодення відбувся технічний аудит системи Держгеокадастру, концентруються зусилля щодо оновлення апаратних можливостей центрів реєстрації земельних ділянок. Також зазначив, що на сьогодні відбувається оцифрування даних Держгеокадастром.

Зауважив, що сьогодні пропонується прийняти антикорупційну стратегію, яка  містить біля 30 заходів, в яких йдеться мова про антикорупційну діяльність у сфері земельних відносин. Основні з них такі:  оцифрування процесу з приводу отримання кадастрового номера та витягу із реєстрів прав, демонополізація послуг, сертифіковані землевпорядники будуть виконувати дії кадастрових реєстраторів, відбувається перехід від нормативної грошової оцінки до масової оцінки земельних ділянок, здійснюється процес вдосконалення інформаційної взаємодії між різними системами, які здійснюють містобудування і т. ін.

Наприкінці зустрічі учасники поставили питання, на які спікери заходу  дали розгорнуті відповіді.

Проведення таких заходів показують реальну картину що відбувається у сфері земельних відносин в нашій країні.