Про інтерв’ю першого проректора ЧНУ імені Петра Могили Юрія Котляра для іспаномовного видання “Los Tiempos”


Миколаїв цьогоріч належить до низки прифронтових міст України, однак заклади вищої освіти невпинно готуються до нового навчального року, незважаючи на руйнування й постійні напади російських військ протягом останнього часу.

Саме такий шлях цього літа проходить колектив ЧНУ імені Петра Могили: 17 та 19 серпня російські військові нищівно випустили загалом 4 ракети С-300, які влучили в головний корпус університету.

У зв’язку з цим Юрій Котляр, проректор Чорноморського національного університету імені Петра Могили дав інтерв’ю іспаномовному виданню «Los Tiempos», де розповів, що минулого тижня Могилянка зазнала двох ракетних обстрілів. Минулої середи два снаряди пошкодили центральний корпус університету та вибили кілька сотень вікон і дверей. А в п’ятницю сталася ще більш руйнівна атака, яка призвела до обвалення частини будівлі.

«У липні ще у двох університетах Миколаєва постраждали головні корпуси», – зазначив перший проректор. «Ми зробили все можливе, щоб запобігти такому нападу на наш університет, після того, як деякі російські Telegram-канали заявили, що заклад освіти використовується як база українських військових», – каже Юрій Котляр.

Для цього університет запросив телевізійників, які знімали всі будівлі в прямому ефірі протягом кількох годин, щоб показати, що там немає військ і військової техніки, хоча це мало допомогло.

«Це частина кампанії російського терору. Вони намагаються знищити наше майбутнє, знищивши наші університети», – переконано стверджує проректор.

Однак, запевняємо, не варто недооцінювати стійкість миколаївців і співробітників університету: «На наступний день після першого нападу, розбираючи завали, я зустрів жінку з онукою, яка шукала приймальну комісію, щоб подати документи».

Таким чином єдиним варіантом продовження ефективного та якісного навчання є онлайнова освіта.

Для прифронтових вишів дистанційне або онлайн-навчання наразі є єдиним життєздатним варіантом, і Юрій Котляр запевняє, що під час пандемії центрам вдалося розробити якісну систему.

Хоча з початком війни кількість заяв на вступ різко впала, ЧНУ імені Петра Могили вдалося залишити 85% студентів.

Ознайомитися з оригіналом інтерв’ю можна за посиланням.

Ми незламні! Слава Україні!