Поради з розпорядку дня студента


У перший тиждень багато першокурсників зрозуміє, що навчання в університети докорінно відрізнється від навчання у школі. Кількість інформації, що потрібно вивчити, зростає, а також змінюється форма її подачі. Тепер теоретичні знання подаються у формі лекції, а для підготовки до практичних необхідна самостійна робота. Таким чином навантаження зростає в декілька разів і першокурсник не має можливості поступово адаптуватись. Якщо ж плідно працювати без відпочинку, можна отримати так званий «синдром офіс-менеджера»: різко падає тиск, з’являється запаморочення, слабкість та сонливість.

Медичні працівники радять дотримуватись розпорядку дня, аби залишатися у формі. Він може бути і докладним, і узагальненим, містити інформацію про різні види діяльності залежно від особистих уподобань. Проте обов’язково має бути ранкова гімнастика, прогулянки на свіжому повітрі, а також 3-4 прийома їжі, адже на голодний шлунок матеріал гірше засвоюється.

Лікарі також радять зайнятись будь-яким видом спорту, щоб тримати свій організм у тонусі. Крім того, важливо залишати на сон не менше 7 годин.

Щодо, поліпшення засвоєння матеріалу, то найкращим часом, згідно з дослідженнями, для розумових занять є ранок (до 12:00) та вечір (з 16:00 до 18:00). Однак науковці попереджають, що можуть бути винятки через індивідуальні особливості кожної людини.

Під час підготовки до занять потрібно щогодини робити перерву на 5-7 хвилин. А під час сильного зорового напруження важливо відпочивати кожні 15-20 хвилин. Мова йде про кропітке креслення чи роботу з дрібними речами, які вимагають багато уваги та концентрації.  Починати заняття краще з легкого матеріалу, лише через годину треба вивчати найскладніший, а потім знов виконувати простіші завдання.

Під час сесії та тижнів самостійної роботи, коли немає пар у розкладі, необхідно трохи змінити розпорядок дня, однак не порушувати його головних пунктів. У цей час краще приділити увагу харчуванню – вживати більше білків та вітамінів. Не буде зайвим і щось «солодке», адже глюкоза дозволяє прискорити діяльність мозку, хоч і тимчасово.

Дотримуючись правильного розпорядку дня, студент не лише полегшить собі життя, а й зможе отримати близько 5 вільних годин щодня. І цей час приділити своєму хобі.  Головне не забувати про «золоту середину» й не захоплюватись відпочинком, навчанням чи солодким.

 

Події та оголошення


вересня
24
Зустріч з Андрієм Сідляренко

Шановні колеги! 24 вересня 2019 року запрошуємо Вас на зустріч з директором ТОВ «Антиплагіат» Андрієм Сідляренко! В програмі: 1. Майстер-клас практичної роботи з Unicheck (9.30-10.30, комп’ютерний клас №9, ауд.1-108) 2. Презентація онлайн-сервісу пошуку плагіату Unicheck (10.30, приміщення Вченої ради) 3. …

веренся
26
Запрошуємо на Manhattan Short Film Festival 2019

З 26 по 28 вересня у кінотеатрі «Батьківщина» відбудеться Manhattan Short Film Festival 2019  Щорічний Манхеттенський кінофестиваль проходить в 300 містах на всіх континентах. Кожен глядач може стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. В …

Запрошуємо на роботу в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили!

Шукаємо людину на посаду редактора сайту в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили! Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили відповідає за роботу з найактуальнішою та найцікавішою інформацією про ЗВО й забезпечує своєчасне висвітлення новин на сайті університету та офіційній сторінці …