Представники Регіонального акселераційного центру GCIP, що функціонує на базі ЧНУ імені Петра Могили, дали інтерв`ю виданню “PRAGMATIKA.MEDIA”


Представники Регіонального акселераційного центру GCIP для інновацій, технологій та інноваційних стартапів у Миколаївській області, що функціонує на базі ЧНУ імені Петра Могили, розказали виданню “Pragmatika.Media” («Майбутнє малих міст») про інновації, що дають надії.

Анна Алексєєва, доцентка кафедри екології Чорноморського національного університету імені Петра Могили, окреслила специфіку та актуальність діяльності Регіонального акселераційного центру GCIP для інновацій, технологій та інноваційних стартапів.

Зазначимо, що в Миколаївський області руйнувань зазнали більше ніж пів сотні закладів освіти, серед яких 3 національних університети. Чорноморський національний університет імені Петра Могили став п’ятдесятим ЗВО, який намагалися знищити окупанти.

Координаторка центру GCIP, кандидатка технічних наук Анна Алексєєва та Членкиня Наглядової Ради центру, кандидатка історичних наук і експертка з трансферу технологій і сталого розвитку Альона Білоконь зазначають:

«Протягом останніх років активно розвивається IT-сфера, малий та середній бізнес і сфера послуг. Стартапи у сфері чистих технологій можуть стати тим необхідним імпульсом для залучення інвестицій і відбудови регіону після війни. Центр працює трішки більше року — це майданчик для колаборацій між бізнесом, місцевою владою та науковцями. ЧНУ імені Петра Могили став одним із 5-ти обраних вишів в Україні, де було створено пілотні акселераційні центри в рамках міжнародного проєкту ЮНІДО за підтримки GCIP Ukraine і ГЕФ «Глобальна інноваційна програма екологічно чистих технологій для малих та середніх підприємств України». Співпраця національного університету налагоджена з науковими установами Німеччини, Іспанії, Італії, Польщі, Норвегії, США».

Представники центру також зазначають, що в умовах російської агресії їхні дослідження спрямовані на підвищення безпеки країни, оцінку впливу воєнних дій на державу та шляхи відновлення України після завершення війни:  «Створивши акселераційний центр, ми побачили, наскільки зріс попит на навчання підприємництву та інноваціям у регіоні. У Миколаєві зосереджена велика кількість IT-стартапів, стартапів у сфері чистих технологій, представлені розробки у сфері медицини тощо».

У Бізнес-академії GCIP серед 20-ти інших були представлені два проєкти, діяльність яких сприяє розвитку територіальних громад Миколаївщини та післявоєнній відбудові регіону: це «Об’єкт сільського екологічного креативного туризму Сільська садиба “Ольвія”», «грецький» туристичний кластер, і простір «Химери дикого степу», який передбачає ревіталізацію депресивної сільської території та збереження історико-культурної спадщини.

Бажаємо креативних та дієвих стартапів, які втілюватимуться в життя.