Представники кафедри прикладної психології ЧНУ імені Петра Могили стали співорганізаторами Всеукраїнського круглого столу «Виклики сьогодення для психологічної служби ЗВО у воєнний час

21 квітня 2022 року Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню та кафедра прикладної психології ЧНУ імені Петра Могили стали співорганізаторами Всеукраїнського круглого столу «Виклики сьогодення для психологічної служби ЗВО у воєнний час», організований Асоціацією психологів вищої школи України.

Метою заходу є здійснення аналізу соціально-психологічних запитів про допомогу від студентів і співробітників ЗВО, спричинених війною; створення загальної картини змін у технологіях і алгоритмах надання послуг працівниками психологічної служби ЗВО.

Головними завданнями круглого столу виокремлено актуальні питання, зокрема:

• з’ясування основного кола проблем, спричинених війною, що потребують особливої уваги та піклування фахівців психологічної служби ЗВО;
  • сприяння рефлексії професійних практик і способів надання допомоги в учасників круглого столу;
  • створення комунікативного простору для обміну уявленнями та досвідом щодо пріоритетних задач та шляхів їх вирішення серед професійної психологічної спільноти;
  • формування партнерської взаємодії та синергії.

Учасниками заходу стали близько 60 фахівців із усієї України: керівники та співробітники психологічних служб ЗВО, науковці та викладачі-психологи, практичні психологи й соціальні працівники, а також студенти-психологи. Серед яких і наші викладачі-практики.

Із вітальним словом до учасників заходу звернувся й т. в. о. першого проректора ЧНУ імені Петра Могили Юрій Котляр, зазначивши про важливість та актуальність розглянутих питань круглого столу.

Викладачі-психологи кафедри прикладної психології нашого університету презентували свої напрацювання, зокрема

1. Людмила Опанасенко виступила з розвідкою «Особливості функціонування груп психологічної підтримки для студентів і співробітників університету в умовах війни»;
  2. Дарія Буй розказала про тематичні психологічні заняття для студентів як засіб формування готовності до самодопомоги;
  3. Анна Деркач представила особливості роботи ресурсних груп підтримки студентів у воєнний стан;
  4. Олена Дрозд презентувала позитивний зміст аналітичної психології Карла Юнга.

Дякуємо організаторам та учасникам заходу за корисну та цікаву роботу!