Працевлаштування молоді – корисні поради


Суспільство розвивається, тому і вимоги на ринку праці постійно змінюються. Його стан в Україні докорінно змінився за останні роки, тому багато студентів та випускників ВНЗ не можуть працевлаштуватись.

Державна служба зайнятості провела дослідження та визначила основні причини безробіття молоді:

  1. Дуже аморфне уявлення про ринок праці;
  2. Пошук не роботи, а посередника, що знайде роботу;
  3. Очікування, коли роботу знайдуть рідні або знайомі;
  4. Пасивне очікування роботодавця (не пропонувати себе як робітника);
  5. Пошук роботи за вузькою спеціальністю чи спеціалізацією, нехтуючи спорідненими областями;
  6. Пошук роботи з високими заробіткамиі малими вимогами;
  7. Пошук роботи поруч із домом;
  8. Великі вимоги до першої роботи (не розуміння, що перша робота – необхідний досвід);
  9. Не об’єктивна оцінка себе;
  10. Зупинка пошуку роботи, після першої невдачі.

Якщо позбутись цих причин, знайти роботу стане легше.

Варто зазначити, що роботодавець знайомиться із майбутнім працівником через резюме. Тому треба відповідально ставитись до складання резюме. Саме від якості наповнення залежить, чи запросять вас на співбесіду, чи ні.

Для вдалого складання резюме потрібен час для глибокого аналізу усіх здобутків. Важливе місце у цьому документі займає «Досвід роботи» та «Навички», які не можна залишати не заповненими. Аби написати максимально успішне резюме слід писати його для отримання конкретної посади. Вже в оголошені роботодавець надає невеликі підказки (вимоги для отримання посади), тому достатньо переконатися, що ви відповідаєте цим вимогам та відобразити це в своєму резюме. Головні правила до складання резюме можна знайти в Інтернеті або у Державній службі зайнятості.

Другим кроком у пошуку роботи – є співбесіда. Вона може проходити як у вигляді телефонної розмови, так і під час особистої зустрічі. Співбесіда – це невеличкий іспит, де перевіряються фахові, ділові та психологічні якості, а також здібності та потенціал.

До кожного іспиту потрібно готуватися і до співбесіди також. Перший етап підготовки до співбесіди – це написання резюме. Крім того, слід попередньо з’ясувати напрямки діяльності підприємства, корпоративні правила, кваліфікаційні характеристики посади, на яку розраховуєте. Якщо на підприємстві розроблена аплікаційна форма, то її потрібно обов’язково заповнити і відправити за адресою підрозділу персоналу.

Додатково слід дізнатись про підприємство та особливості процедури набору персоналу. Цю інформацію можна отримати переглянувши веб-сторінку компанії (підприємства).

Позбувшись основних причин, які заважають знайти роботу, склавши вдале резюме та плідно підготувавшись до співбесіди, влаштуватись на бажану посаду стане значно легше.

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут