Працевлаштування молоді – корисні поради


Суспільство розвивається, тому і вимоги на ринку праці постійно змінюються. Його стан в Україні докорінно змінився за останні роки, тому багато студентів та випускників ВНЗ не можуть працевлаштуватись.

Державна служба зайнятості провела дослідження та визначила основні причини безробіття молоді:

  1. Дуже аморфне уявлення про ринок праці;
  2. Пошук не роботи, а посередника, що знайде роботу;
  3. Очікування, коли роботу знайдуть рідні або знайомі;
  4. Пасивне очікування роботодавця (не пропонувати себе як робітника);
  5. Пошук роботи за вузькою спеціальністю чи спеціалізацією, нехтуючи спорідненими областями;
  6. Пошук роботи з високими заробіткамиі малими вимогами;
  7. Пошук роботи поруч із домом;
  8. Великі вимоги до першої роботи (не розуміння, що перша робота – необхідний досвід);
  9. Не об’єктивна оцінка себе;
  10. Зупинка пошуку роботи, після першої невдачі.

Якщо позбутись цих причин, знайти роботу стане легше.

Варто зазначити, що роботодавець знайомиться із майбутнім працівником через резюме. Тому треба відповідально ставитись до складання резюме. Саме від якості наповнення залежить, чи запросять вас на співбесіду, чи ні.

Для вдалого складання резюме потрібен час для глибокого аналізу усіх здобутків. Важливе місце у цьому документі займає «Досвід роботи» та «Навички», які не можна залишати не заповненими. Аби написати максимально успішне резюме слід писати його для отримання конкретної посади. Вже в оголошені роботодавець надає невеликі підказки (вимоги для отримання посади), тому достатньо переконатися, що ви відповідаєте цим вимогам та відобразити це в своєму резюме. Головні правила до складання резюме можна знайти в Інтернеті або у Державній службі зайнятості.

Другим кроком у пошуку роботи – є співбесіда. Вона може проходити як у вигляді телефонної розмови, так і під час особистої зустрічі. Співбесіда – це невеличкий іспит, де перевіряються фахові, ділові та психологічні якості, а також здібності та потенціал.

До кожного іспиту потрібно готуватися і до співбесіди також. Перший етап підготовки до співбесіди – це написання резюме. Крім того, слід попередньо з’ясувати напрямки діяльності підприємства, корпоративні правила, кваліфікаційні характеристики посади, на яку розраховуєте. Якщо на підприємстві розроблена аплікаційна форма, то її потрібно обов’язково заповнити і відправити за адресою підрозділу персоналу.

Додатково слід дізнатись про підприємство та особливості процедури набору персоналу. Цю інформацію можна отримати переглянувши веб-сторінку компанії (підприємства).

Позбувшись основних причин, які заважають знайти роботу, склавши вдале резюме та плідно підготувавшись до співбесіди, влаштуватись на бажану посаду стане значно легше.

Події та оголошення


листопада
15
Святкуємо День студента разом! Не проґав!

Хей! Цей день зовсім скоро! Ми вже знаємо, як ти будеш святкувати! 15.11 – ALL DAY ! Святкуємо ДЕНЬ СТУДЕНТА 11:50 -12:30 – ” tatto майстерня”, смаколики, лотерея «Lucky student» (10-й та головний корпуси); 14:00 – святковий концерт + розіграш призів …

листопада
13
Запрошуємо на мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво»

Шановні студенти,  ГО «Молодь України» разом з доцентом кафедри економіки та підприємства Віктором Погромським приготували для вас мотиваційний семінар «Соціальне підприємництво». Захід відбудеться цієї середи 13 листопада о 15:00 на базі ЧНУ імені Петра Могили. Якщо ти студент і тебе …

листопада
12
Запрошуємо до Multilingual sprach café: практика німецької, англійської та іспанської мов

Хочете попрактикувати німецьку, англійську або іспанську мови? Тоді запрошуємо вас на Multilingual sprach café Коли: 12 листопада (інші дати будуть анонсовані пізніше) Час: 18:30 – 20:30 Де: Піцерія «Челентано» (3 Слобідська 49/1, біля АТБ) Лекторки DAAD та Fullbright Ніна Креєр …