Підписання Конвенції про Всесвітню спадщину


Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили наголошує: 16 листопада 1972 року відбулося Підписання Конвенції про охорону Всесвітньої культурної і природної спадщини (Конвенція про Всесвітню спадщину) у Парижі, Франції.

Конвенція була прийнята на XVII сесії ЮНЕСКО в Парижі, Франція. Станом на кінець вересня 2012 року Сторонами Конвенції стали понад 190 країн, зокрема й Україна.

У Конвенції зазначено, що пошкодження або зникнення будь-яких зразків культурних надбань або природного середовища є збідненням спадщини всіх народів світу. На основі положень Конвенції утворено Комітет всесвітньої спадщини, який за зверненнями держав складає, поновлює й публікує Список всесвітньої спадщини та Список всесвітньої спадщини, що перебуває під загрозою. Внесення пам’ятки до одного з цих списків є підставою для надання їй скоординованої міжнародної допомоги.

Список Світової спадщини ЮНЕСКО містить 936 об’єктів (зокрема 725 культурних, 183 природних і 28 змішаних) зі 190 країн. Від України увійшло 5 пам’яток: культурні – Собор святої Софії і прилеглі монастирські споруди в Києві та Києво-Печерська лавра (внесено у 1990 році), Ансамбль історичного центру Львова (внесено у 1998 році), об’єкт науково-культурної спадщини «Дуга Струве», що включає 4 геодезичні пункти: Баранівка (село Баранівка, Хмельницька обл.), Катеринівка (с. Катеринівка, Хмельницька обл.), Старонекрасівка (с. Стара Некрасівка, Одеська обл.), Фельштин (с. Гвардійське, Хмельницька обл.) (внесено в 2005 році), Резиденція митрополитів Буковини Далмації (внесено в 2011 році) та природні – Букові праліси Карпат (внесено у 2007 році).

Дбаймо разом про нашу спадщину!