Підбиття підсумків екофесту «Кінбурнська фортеця», реалізованого факультетом економічних наук спільно з ГО АРР “Причорномор’я”


17 вересня 2021 року відбулось підбиття підсумків реалізації проєкту екофест «Кінбурнська фортеця».

Проєкт був реалізований факультетом економічних наук ЧНУ імені Петра Могили спільно з громадською організацією «Агентство регіонального розвитку “Причорномор’я”». Фінансову підтримку проєкт отримав від Британської ради в Україні в рамках програми «Активні громадяни».

Ініціатива цього проєкту належить голові громадської організації «Агентство регіонального розвитку “Причорномор’я”» Олександру Діордієву, який до того ж є випускником факультету економічних наук Могилянки.

Головна ідея проєкту полягала у проведенні екофестивалю, який допоміг би молоді сформувати свідоме відповідальне ставлення до природи одночасно з розвитком їхніх професійних навичок.  Протягом червня і першої половини вересня були виконані заходи передбачені проєктом, які проходили в офлайновій та онлайновій формах.

Онлайнова частина передбачала проведення вебінарів з тематики, яка стосується природних заповідних територій Миколаївщини, зокрема Кінбурнської коси і Національного природного парку «Білобережжя Святослава». Говорили про проведення землевпорядних робіт в заповідних територіях, що особливо корисно для студентів спеціальності «Геодезія та землеустрій», які складали основу учасників проєкту.

Окрім цього спільно з Відкритим Університетом Майдану проводили вебінари на тему формування громадянської позиції, свідомості, відповідальності. Учасники дізнались про роль освіти у формуванні свідомої громадянської позиції, в тому числі екологічної свідомості. А також спілкувалися про історичну роль і значення Кінбурнської коси в розвитку Причорномор’я і України в різні проміжки часу.

За результатами вебінарів був проведений кіберквіз – опитування студентів, а під час підбиття підсумків – ще один, фінальний.

Проєктом була передбачена офлайнова частина – перебування на Кінбурнській косі, на території парку і виконання робіт пов’язаних з формуванням відповідального дбайливого ставлення до природи. Так, учасники проєкту прибрали від скла і бляшанок територію узбережжя – було зібрано близько 60 мішків 75-100 літрів об’єму сміття.

Під час підбиття підсумків було обрано та нагороджено трьох переможців фінального кіберквізу, а також нагороджено учасників екофесту цінними призами.