Освіта залишається на карантині та які зімни відбудуться у навчанні у вишах


Кабінет Міністрів оприлюднив постанову про послаблення карантинних обмежень з  11 травня. Відповідно, будуть скасовані обмеження на відвідування вуличних дитячих та спортивних майданчиків, роботу музеїв, закладів побутового обслуговування тощо. Але університети, школи та дитячі садки залишаються на карантині.

Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти МОН, у своєму Facebook повідомив, що перед закладами вищої освіти постануть два масштабних завдання трансформації освітнього процесу, які мають бути  враховані кожним закладом при плануванні наступного навчального року.

Тепер, за його словами, усім доведеться жити, працювати, навчатись, забезпечувати якість освіти та ефективність управління в умовах соціального дистанціювання. А великі лекційні потоки будуть неможливі в умовах обмежувальних заходів.

 «Не берусь прогнозувати критерій наповненості лекційних аудиторій: кількість присутніх, площа на одну людину чи мінімальна відстань між присутніми тощо. За всіх обставин зберегти лекційні заняття в теперішньому вигляді буде проблематичним. Єдина для усіх університетів та коледжів відповідь на цей виклик неможлива, тому кожному доведеться зважувати можливості дистанційного опрацювання теоретичного матеріалу, проведення лекцій з малою кількістю здобувачів освіти, винесення частини лекційного матеріалу на семінарські чи практичні заняття тощо», – зазначає Олег Шаров.

Друге, має бути подолане перевантаження самостійної роботи студентів. Адже наразі приходять скарги завдання, що містять величезні обсяги навчальної чи наукової літератури або велику кількість трудомістких письмових робіт.

 «Вочевидь, закладам освіти доведеться навчитись регулювати та контролювати самостійну роботу з метою підвищення її ефективності, що неможливо без системного осмислення її обсягів, форм організації та притомних інструментів контролю», – підкреслив генеральний директор директорату вищої освіти МОН.

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …