Освіта залишається на карантині та які зімни відбудуться у навчанні у вишах


Кабінет Міністрів оприлюднив постанову про послаблення карантинних обмежень з  11 травня. Відповідно, будуть скасовані обмеження на відвідування вуличних дитячих та спортивних майданчиків, роботу музеїв, закладів побутового обслуговування тощо. Але університети, школи та дитячі садки залишаються на карантині.

Олег Шаров, генеральний директор директорату вищої освіти МОН, у своєму Facebook повідомив, що перед закладами вищої освіти постануть два масштабних завдання трансформації освітнього процесу, які мають бути  враховані кожним закладом при плануванні наступного навчального року.

Тепер, за його словами, усім доведеться жити, працювати, навчатись, забезпечувати якість освіти та ефективність управління в умовах соціального дистанціювання. А великі лекційні потоки будуть неможливі в умовах обмежувальних заходів.

 «Не берусь прогнозувати критерій наповненості лекційних аудиторій: кількість присутніх, площа на одну людину чи мінімальна відстань між присутніми тощо. За всіх обставин зберегти лекційні заняття в теперішньому вигляді буде проблематичним. Єдина для усіх університетів та коледжів відповідь на цей виклик неможлива, тому кожному доведеться зважувати можливості дистанційного опрацювання теоретичного матеріалу, проведення лекцій з малою кількістю здобувачів освіти, винесення частини лекційного матеріалу на семінарські чи практичні заняття тощо», – зазначає Олег Шаров.

Друге, має бути подолане перевантаження самостійної роботи студентів. Адже наразі приходять скарги завдання, що містять величезні обсяги навчальної чи наукової літератури або велику кількість трудомістких письмових робіт.

 «Вочевидь, закладам освіти доведеться навчитись регулювати та контролювати самостійну роботу з метою підвищення її ефективності, що неможливо без системного осмислення її обсягів, форм організації та притомних інструментів контролю», – підкреслив генеральний директор директорату вищої освіти МОН.