Новели студентки ЧНУ імені Петра Могили увійшли до літературної антології Миколаївщини “Живлюща сила Ємигії: Для старшокласників”


 Твори Єлизавети Безушко, студентки спеціальності «Журналістика» ЧНУ імені Петра Могили, увійшли до літературної антології Миколаївщини “Живлюща сила Ємигії: Для старшокласників”. Прозу можна почитати у  розділі “Молоді для юних”.

«Чесно кажучи, про антологію я дізналася вже тоді, коли вона була надрукована. Це мені повідомила бібліотекар Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки, і я дуже рада, що дві мої новели, «Чай без сахара» та «Орфей, который ждёт Рождество», зможуть прочитати миколаївські школярі. Також я відразу погодилася  на пропозицію прочитати уривок з цієї новели онлайн в рамках «Миколаївської книги»», – розповідає Ліза.

За посиланням у блозі Миколаївської обласної бібліотеки для дітей “Бібліотечна гавань” ви можете послухати авторське читання новели “Чай без цукру”.

Єлизавета вже бара участь у читаннях своїх творів раніше. Так, 18 лютого 2020 року у Зоні вільного читання Миколаївської обласної універсальної наукової бібліотеки у рамках локального проєкту «Будь на хвилі – читай, думай, дискутуй!» та акції «Миколаїв, що читає» відбулася зустріч молодої поетеси і прозаїка Єлизавети зі школярами. Учні 7 класу Миколаївського муніципального колегіуму імені В. Д. Чайки прослухали у виконанні авторки її оповідання «Орфей, який чекав на Різдво», «Туфлі її мрії», «Захід над дахами» та «Бесіда з адміралом».

«Пишу я з дитинства. Моїми першими творами були дитячі казки.  Потім ці ідеї стали основою цілого циклу казок, які я обожнюю зараз читати дітям в міських бібліотеках. Бачити їхні захоплені очі, їхню безпосередню, щиру реакцію ‒ це безцінно», – розповідає студентка.

Зазначає, що надихають її мистецтво, подорожі, старі голлівудські фільми, англійська поезія, джаз, закоханість ‒ у людину, місце, аромат чи пору року, а ще – якщо те, що ти робиш, комусь потрібно. Створює Єлизавета новели та оповідання про кохання, дружбу, мистецтво, про людей та їхні взаємовідносини, про «усілякі дрібниці, які й роблять життя таким важливим».

Новели Єлизавети публікувалися в міжнародних літературних журналах «Юность», «Голос эпохи», в журналі «Соборная улица», на сайті літературного інтернет-журналу «Николаев литературный». А хоку  поетеси публікувалися в японському літературному журналі “Akita- the Land of Poetry 2018.10 vol.8“. Усі твори Єлизавети Безушко можна знайти за посиланням.

Окрім цього студентка є учасницею ІІ Міжнародного мовно-літературного конкурсу «Верлибр», номінанткою премій «Письменник року-2015», «Письменник року-2016», «Письменник року-2017». Зазначає, що участь у таких  конкурсах дає можливість дізнатися, чого варті твої роботи та отримати об’єктивний відгук.

А тим, хто планує розпочати писати, Ліза радить багато читати, не лінуватися та завжди дописувати те, що почали.

Події та оголошення


лютого
6
Починаються курси тематичного удосконалення лікарів (на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти)

 Шановні колеги Навчально-науковий інститут післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, на підставі Наказу МОЗ України №446 від 22.02.2019. «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» та постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 302 «Про затвердження Положення про систему …

листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …