Не втрачай можливості розвиватися! Проходь стажування закордоном!


Наразі літо. Це час не лише відпочинку, але й самовдосконалення. Культурний та духовний розвиток завжди прекрасно, але як щодо стажування закордоном?

Наша Могилянка має великий перелік програм для закордонного стажування (і не лише на літній період).

 

На літній час

Для тих, хто вивчає болгарську, цікавим може бути двотижневі курси в одному з міст Болгарії (Софія, Варна та ін.) за підтримки уряду Болгарії. Для участі запрошуються активні, ініціативні студенти та викладачі, які вивчають болгарську мову та цікавляться культурою Болгарії. Програма складається з лекцій та заходів, які пов’язані з ознайомленням учасників програми з болгарською культурою та мовою (екскурсії, відвідування музеїв тощо). Поїздки організовуються Центром болгарської мови та культури ЧНУ імені Петра Могили та Тернівським Болгарським Товариством імені І. Вазова. Фінансова підтримка здійснюється урядом Республіки Болгарія.

Детальніше: ЧНУ імені Петра Могили, Вул. 68 Десантників, 10 (головний корпус, Міжнародний відділ) або більше за посиланням.

Фото 1 (2).jpeg

 

Любителів польської мови та культури може зацікавити пропозиція короткочасного навчання в Польщі, при цьому знання польської на високому рівні не обов’язкове. У межах цієї програми запрошуються обдаровані студенти у віці 18 – 21 років взяти участь в ознайомчих поїздках по Польщі. Для того, щоб взяти участь в програмі, кожен студент повинен подати індивідуальну заявку та пройти конкурсний відбір. Поїздки проводяться в групах по 11 людей двічі на рік. Щорічно в рамках програми STP Польщу відвідує понад 200 студентів. Головна мета програми – допомогти учасникам стати свідомими громадянами з активною життєвою позицією. Особлива роль в ході ознайомлювальних поїздок STP відводиться вивченню діяльності неурядових організацій та їх ролі в сучасному суспільстві. Усі витрати покриваються.

Детальніше: ЧНУ імені Петра Могили, Вул. 68 Десантників, 10 (головний корпус, Міжнародний відділ) або більше за посиланням.

Фото 2.jpg

 

На літо та протягом року

Гарною можливістю для знавців німецької мови є програма літнього стажування «Jeople», що передбачає стажування у сферах закладів харчування (кафе, ресторани, кондитерcькі, заклади швидкого харчування); магазинів; готелів; виробничих підприємства. Вакансії пропонуються відповідно до рівня володіння німецькою мовою. Розміщення студентів зосереджені на півночі країни.

Вимоги до кандидатів

  • студенти 1,2,3 курсів, будь-якої форми навчання, та магістри 1-го курсу;
  • вік від 18 до 35 років;
  • середній бал навчання 4,0;
  • наявність закордонного паспорта;
  • уміння працювати в колективі;
  • мотивація та бажання навчатись новому;
  • володіння німецькою мовою – рівень від А2+.

Умови програми

  • період літньої практики 2-3 місяці;
  • оплата праці в середньому від 1200 євро/міс і більше;
  • оплата праці: 9,19 євро/год.
  • тривалість робочого тижня – від 35 годин.

Детальніше: ЧНУ імені Петра Могили, Вул. 68 Десантників, 10 (головний корпус, Міжнародний відділ) або більше за посиланням.

Фото 3.jpg

 

За сучасними програмами ZAV1 і ZAV2 можна отримати гарний досвід. Програми ZAV1 і ZAV2 реалізуються в Німеччині завдяки державній підтримці федеральної німецької біржі праці:

  • ZAV1 – стажування студентів в сфері обслуговування;
  • ZAV2 – практика в сфері готельного та ресторанного бізнесу.

Де?

Фірми, виробництво, туристична індустрія, кафе, ресторани, готелі.

Ким?

Робота в якості обслуговуючого персоналу офіціантами, покоївка, бармен, співробітник в пунктах швидкого харчування, клінінг-працівник, у соціальних, медичних установах, санаторіях, секретарями, помічниками в фірмах, продавцями фруктів на лотках.

Хто може взяти учась?

  • студенти від 18 до 35 років;
  • денної форми навчання 1-3, 5 курсів;
  • усі спеціальності (ZAV1) або готельно-ресторанний бізнес, туристична діяльність (ZAV2);
  • зі знанням німецької мови на рівні А1-А2 для ZAV1 і не нижче А2 для ZAV2 (за умови не менше 3 років вивчення).

Обов’язковою умовою для участі є підтвердження в посольстві намірів студента продовжити навчання в своєму ВНЗ. Тому програми пропонують тимчасове працевлаштування терміном від 1 (в зимовий період) до 3 місяців (влітку).

Скільки?

Вартість програми з урахуванням витрат студента – 300-570 євро.

У неї входять:

  • організаційний внесок – 65 євро;
  • медичний страховий поліс – 20 євро;
  • проїзд в Німеччину – 50 – 75 євро;
  • гроші на витрати – 100 – 150 євро.

Сплата?

Мінімальний рівень зарплати в годину – 8 євро. Студенти, що працюють приблизно 20 годин на тиждень можуть заробити від 400 до 900 євро (з урахуванням податків). Величина заробітної плати визначається місцем роботи: кваліфіковані фахівці, що проходять практику в компаніях, отримують більше, ніж обслуговуючий персонал.

Плюси і мінуси стажувань в Німеччині

Проходження практики за кордоном – це робоча подорож, під час якої студент має можливість отримати практичні навички, підвищити професійні знання, побачити життя іншої країни. Працюючи в Німеччині, іноземець отримує також ряд інших переваг: • мовна практика – потрапляючи в оточення іноземців є можливість поліпшити вимову, мову, причому не тільки німецьку, але й попрактикуватися в інших іноземних мовах; • професійне зростання – працюючи в німецьких компаніях, туристичній сфері є шанс зануритися в обрану спеціальність глибше, набути цінного досвіду; • міжкультурне спілкування – студент може не тільки підвищувати рівень знань, навички професії, покращувати мову, а й зануритися в культуру країни, а також відвідати інші європейські держави у вільний час; • можливість заробити під час стажування 2000 – 5000 євро.

Які ще документи знадобляться, крім анкети учасника, довідки з ВНЗ і мовної анкети?

Закордонний паспорт, страховка, квитки на трансфер Україна-Німеччина-Україна.

Тривалість програми?

Мінімальна тривалість програми — 60 днів, максимальна — 90 днів.

Чи надається житло роботодавцем?

У 95% випадків житло надається роботодавцем. Орендна плата стягується роботодавцем з вашої заробітної плати.

Який вид візи необхідний? Чи потрібен біометричний паспорт?

Шенгенська віза для роботи під час літніх канікул з підтвердженням Центрального агентства з питань працевлаштування ZAV. Біометричний паспорт не обов’язковий. При його наявності віза не потрібна.

Фото 4.jpg

 

Не втрачайте можливості!