Не навчанням єдиним: викладачі Могилянки про хобі, страви та відпочинок. Ніна Шилова


Якщо слово «туризм» асоціюється у вас лише з відпочинком, то час дізнатися, що це не тільки пікніки або відвідування визначних місць, а й змагання. Старший викладач кафедри психології ЧНУ ім. Петра Могили Ніна Шилова є тренером туристичного гуртка. Нам розповіла про те, як поєднує психологію і туризм та про улюблені види відпочинку.

Не навчанням єдиним: викладачі Могилянки про хобі, страви та  відпочинок. Ніна Шилова

Ніна Шилова

Як виглядає ваше хобі зараз?

Я займаюсь спортивним туризмом. Він складається з двох видів – походи та туристичні змагання. Тобто це не просто «вийти на пікнік»,  це категорійний похід, який ми оформляємо документами, допускаємось до сертифікату, це серйозна справа.

Зараз я треную дітей, виховую свою групу. Мої діти вже посідають призові місця на обласних змаганнях. Я є другим тренером нашої збірної Миколаївської області, ми возимо дітей на чемпіонати України. Ось останні три роки ми посідали друге-третє місця. Іноді, беру участь у командних змаганнях. А загалом ми займаємось підготовкою до змагань. За місяць до проведення нам дають умови, тобто набір етапів, з яких будуть складатись змагання.  Наприклад, треба подолати на швидкість навісну переправу через ріку або етап скелелазіння. Ну і таких етапів дуже багато.

Мені подобається туризм тим, що там виграє не тільки найсильніший, а й найрозумніший. Дуже багато треба думати. Важлива тактика, треба пам’ятати, що треба робити, кому в команді треба допомогти в чомусь. Спортивне орієнтування – це взагалі вміння перенести знаки з карти на місцевість. І це теж все на швидкість. Також це вміння працювати з мотузками, бухтами (вага однієї десь біля 3-4 кілограмів). І це при тому, що на тобі багато спорядження. Це досить такі великі фізичні навантаження. Тому  у нас дуже розумні і витривалі спортсмени.

З чого почалось ваше захоплення цією діяльністю? Чому ви обрали саме це заняття?

Я починала з того, що сама була вихованкою. У туризм я прийшла досить пізно як для спорту, у  10-му класі. У цей час зазвичай люди вже йдуть з гуртків. Нас долучила до цього наш класний керівник, яка сама була туристкою і мала  мрію створити свою власну команду. Вона відвела нас, 30 людей, і 7 з нас залишилося в туризмі. Ось троє зі мною досі продовжують займатися туристичною діяльністю.

Чим саме вам подобається це заняття? Що корисного/позитивного приносить у ваше життя?

По-перше, це спорт, він тримає в тонусі не лише тіло, а й голову. По-друге, можна відволіктися після важкого робочого дня, коли  ти втомився. Певне переключення, зміна діяльності. Фізичне навантаження трохи розряджає. По-третє, мені подобається те, що це все на природі. Мене дуже сильно заспокоює та гармонізує, коли я знаходжуся на свіжому повітрі, де багато дерев. Ми тренуємося часто в лісі, в парках. Також мені подобається спілкуватися з дітьми. Якось так сталося, що в моїй групі в основному діти з неблагополучних  сімей. І тому вони дуже активно біжать на тренування, їм подобається. Оскільки я психолог, ми з ними проводимо певні змішані міні-тренінги, потім тренування, а потім спільне чаювання. У такі моменти відчуваю, що комусь  потрібна та корисна цьому суспільству.

Найкращий спосіб відволіктися від роботи і відпочити (окрім хобі)?

Дуже багато способів. Мені подобається рукоділля. Я все шию сама, люблю в’язати. Також подобається ходити гуляти зі своїми друзями, кудись поїхати в інше місто на екскурсію. Або навіть у нас в Миколаєві дуже багато цікавих місць, про які люди навіть не знали. Наприклад, тут поруч одне з таких гарних місць – Бузький Гард. А якщо це вдома, дуже люблю спілкуватися з тваринами. У мене вдома багато різних тварин: кіт, золоті рибки, папуги, морська свинка. А зараз ще хочу собаку завести. Тварини забирають в тебе погану енергетику. Ти приходиш додому суворий, втомлений, погладиш когось – і все минає.

Бліц-опитування

  1. Яка ваша улюблена страва? Що полюбляєте готувати?

Я дуже люблю готувати, при чому вмію готувати все. Тому що як би я інакше навчила дітей в поході готувати? А в мене 9-річні діти готують супи та каші. Маю багато улюблених страв. Люблю борщ з пампушками з часником та салом.

  1. Яким ви були у роки навчання в університет?

Активною, вимогливою до себе і до оточуючих. І я дуже емпатійна – це коли ти дуже сильно відчуваєш почуття інших людей.

  1. Яка головна риса вашого характеру?

Цілеспрямованість.

  1. Які три риси характеру ви цінуєте в людях найбільше?

Доброта на першому місці. Я так собі до речі чоловіка обирала. Друге – це чесність. І третє – люди, які небайдужі.

  1. Ваш улюблений кінофільм?

«Дівчата».

  1. Улюблене місце/заклад відпочинку в Миколаєві?

Балабанівський ліс. Ми там кожної неділі тренуємось.

  1. Яку країну хотіли б відвідати?

Францію, дуже хочу там відвідати Діснейленд.

  1. Якби не стали викладачем, ким були б?

Офісним працівником. Мені здається, я досить хороший організатор, вмію ефективно займати людей роботою. Тим паче мене не лякає нудна  кропітлива робота.

 

Події та оголошення


вересня
17
Інноваційний кластер RinnoHUB запрошує на круглий стіл на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини»

Інноваційний кластер RinnoHUB, який активно займається розвитком інноваційного потенціалу нашого регіону, разом із Чорноморським національним університетом імені Петра Могили запрошує до участі у круглому столі на тему «Інноваційний потенціал Миколаївщини», який відбудеться 17 вересня 2020 року. Початок заходу о 14,00 …

вересня
7
Вебінари від компанії Clarivate про ресурси для успішної наукової діяльності

Запрошуємо на безкоштовні вебінари компанії Clarivate про ресурси, що будуть корисними для успішної наукової діяльності. 7-11 вересня 2020 року заплановано 12 вебінарів українською, щодня пропонується нова тема, у двох або трьох повторах. Обирайте зручний час. Після переходу за обраним посиланням …

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів)

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 17.08 – 25.08.2020 року Детальніше тут