Навчись правильно вести діалог: Добірка ресурсів


Будувати правильний діалог, відстоювати свою позицію і правильно вести аргументацію – важливі навички у житті, зокрема і під час навчання студента. Розповімо як правильно будувати діалог та доносити свою точку зору до співбесідника чи опонента, аби бути почутим та отримати максимум користі від спілкування.

Курси

Безкоштовний онлайн-курс на сайті Prometheus «Як ефективно спланувати та провести діалог» підійде тим, хто хоче навчитися правильно вести переговори, дізнатися про миротворчість і діалоги, а також як бути організатором або ведучим різних діалогів. Курс допоможе зрозуміти з якою метою та за яких умов проводити перемовини з великою кількістю учасників; коли діалог доречний, а коли може зашкодити; яким може і має бути результат діалогу.

Ще один безкоштовний курс, який поліпшує спілкування є «Діалоги без тривоги» від студії онлайн-освіти EdEra. Загалом курс допомагає тим, хто часто тривожиться, що заважає людям повноцінно жити. Одним із напрямів зняття надмірної тривоги є правильне спілкування з людьми задля уникнення надміру емоційних ситуацій. Заняття проводить психотерапевтка Ольга Семенова, яка очолює психологічну службу громадської організації «Інсайт» (Україна). Курс містить перевірену інформацію, практичні методи та вправи.

Вміння говорити переконливо, виразно, грамотно, зацікавити аудиторію та утримувати її увагу є важливим у багатьох сферах життя. Саме тому Освітній Хаб Києва пропонує безоплатний онлайн-курс «SCORM Ораторське мистецтво». Це стане корисним матеріалом для студентів, які готуються до захисту презентацій або наукових робіт.  Базовий курс ораторського мистецтва складається з 7 відеоуроків, у яких йдеться про якості оратора; вміння опанувати себе та подолати страх перед публічними виступами; чому мова тіла – жести та міміка – не менш важлива за голос; як вести діалог та дискусію з аудиторією.

Лекції

Також для поліпшення ведення діалогу пропонуємо прослухати лекції TED – некомерційної організації в США, що займається розповсюдженням ідей, що повинні змінити світ. Наприклад Джулія Дар у виступі «Як навчитись ефективно сперечатися» розповідає, щоб суперечки не були для вас складними, треба частіше вести дискусії, тоді з’явиться навичка висловлювати свою думку і легкість визнавати правоту опонента. Селесте Гедлі у лекції «10 способів вдосконалити свій діалог» радить не порівнювати свій досвід із досвідом інших: краще уважно слухати та слідкувати за плином діалогу.

Також навчитись вести діалог або зрозуміти його важливість можна з інших джерел:

Фільми:

«Готель Руанда», 2004

«Великі сперечальники», 2007

«Вище неба», 2009

Книги:

Ірина Хоменко «Еристика»

Артур Шопенгауер «Еристика або мистецтво перемагати в суперечках»

Патрік Кінг «Стратегії і тактики спілкування»

Крістофер Восс «Ніколи не йдіть на компроміс»

Ден Роем «Говори та показуй»

Роберт Чалдіні «Переконання. Революційний метод впливу на людей»

Аллан Піз, Барбара Піз «Мова рухів тіла»

Марк Гоулстон «Я чую вас наскрізь. Ефективна техніка переговорів»

Подкасти:

Modern relationships podcast. How to argue better

The Guardian podcast. How to have better arguments online

Love and Radio. How to argue

Джерело