Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки став співорганізатором круглого столу «Психологія російсько-української війни: внутрішній погляд»


В онлайн-форматі 7 квітня відбувся круглий стіл «Психологія російсько-української війни: внутрішній погляд».

Захід організовано і проведено спільно з багатьма установами, університетами і професійними психологічними асоціаціями. Співорганізаторами заходу виступив і Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню. Викладачі Центру відгукнулися на відкриту пропозицію доктора психологічних наук, Любові Найдьонової, щодо проведення круглого столу та обговорення актуальних питань психології війни, та висловили бажання взяти участь у заході.

Це перший круглий стіл, присвячений аналізу психологічних феноменів сучасної російсько-української війни. Має на меті проведення психологічного аналізу складної багатоаспектної реальності та створення загальної картини психологічного виміру війни. До участі були  запрошені психологи-практики, викладачі психологічних дисциплін, науковці, студенти старших курсів.

Представляла Могилянку кандидат психологічних наук, начальник Навчально-наукового центру соціально-психологічної підтримки професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню Людмила Опанасенко. Виступ був проведений на панелі «Війна крізь призму комунікації». Темою стала «Міжособистісна комунікація: зміни, зумовлені війною».

«Мій виступ – це обмін досвідом і напрацюваннями роботи всіх викладачів-психологів нашого Центру, накопичений у процесі роботи зі студентською молоддю та співробітниками університету, починаючи з 24 лютого цього року. Це нові матеріали, якими ми ділилися вперше» – зазначає пані Людмила.

Разом з тим Людмила Анатоліївна зазначає, що презентовані Центром питання не є завершеною роботою і багато нюансів потребують уточнення. До вивчення будуть залучені викладачі кафедри прикладної психології ЧНУ імені Петра Могили, а фокус зосередять на дослідженнях змін у міжособистісній комунікації сім’ї.

Загалом на заході обговорювали психологічні проблеми, з якими стикаються люди в різних середовищах, рефлексію професійних практик і способів надання допомоги, обмінювалися уявленнями про найближчі задачі усієї професійної психологічної спільноти тощо.