Науковці ЧНУ на міжнародній конференції «Україна і США: досвід та перспективи співпраці»

23 листопада 2017 р. член кафедри міжнародних відносин та зовнішньої політики ЧНУ імені Петра Могили кандидат історичних наук, доцент Тетяна Богданова взяла участь у роботі Другої міжнародної наукової конференції «Україна і США: досвід та перспективи співпраці (присвячена 25-річчю встановлення дипломатичних відносин)», яка проводиласякафедрою нової та новітньої історії зарубіжних країн, громадською організацією «Українська асоціація американістики», благодійним фондом «Національний центр Сікорського» на базі історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

У роботі конференції взяли участь науковці з різних куточків України та далекого зарубіжжя (Азербайджан, Ізраїль, Італія, Польща).

З вітальним словом виступили Голова оргкомітету, доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олег Машевський та Голова правління Громадської організації «Українська Асоціація Американістики» (Ukrainian Association for American Studies), кандидат історичних наук, доцент кафедри нової та новітньої історії зарубіжних країн Київського національного університету імені Тараса Шевченка Макар Таран.

Декан історичного факультету КНУ ім. Т. Шевченка, доктор історичних наук, професор Іван Патриляк підкреслив важливість підготовки нової когорти українських американознавців, лави яких невдовзі поповняться випускниками студентів-істориків, які навчаються в університеті ім. Т. Шевченка за спеціалізацією «американістика та європейські студії».

Директор Київського офісу Інституту Кеннана Смаглій Катерина Василівна висвітлила основні напрями розвитку стратегічного партнерства між Україною і США в 2017 р.

Радник відділу США та Канади Міністерства закордонних справ України Максим Кравчук окреслив основні напрями співпраці між Україною та США. Дипломат також закликав науковців, особливо молодих дослідників, звертатися безпосередньо до відділу США та Канади МЗС для отримання нових даних, джерел та інформації для проведення актуальних досліджень проблем українсько-американського співробітництва.

Пленарне засідання конференції завершилося презентацією 3-го номеру наукового журналу «АМЕРИКАНСЬКА ІСТОРІЯ ТА ПОЛІТИКА».

Далі учасники мали змогу подискутувати та обговорити власні дослідження під час засідань наступних секцій: 1) українсько-американські відносини: історія, сучасний стан та перспективи; 2) зовнішня політика США: глобальні та регіональні аспекти; 3) США та країни Латинської Америки; 4) сучасне американське суспільство; 5) українська діаспора у країнах Америки, 6) актуальні проблеми американської історії.

Жвава дискусія о проблемах і перспективах розвитку сучасних міжамериканських відносин розгорнулась на засіданні секції 3, у роботі якої взяли участь доктор історичних наук, професор Віталій Космина (Таврійський національний університет імені В.І. Вернадського), кандидат історичних наук, доцент Тетяна Богданова (Чорноморський національний університет імені Петра Могили), кандидат політичних наук, доцент Катерина Вакарчук (Одеський національній університет імені І.І. Мечникова), кандидат історичних наук, доцент Наталія Шевченко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка) та інші учасники.

Найкращі дослідження за підсумками конференції будуть опубліковані у наступних номерах журналу «Американська історія та політика».

Тетяна Богданова з Олегом Машевським та Інною Погорєловою

Тетяна Богданова з Олегом Машевським

Олег Машевський та Макар Таран

Олег Машевський презентує 3-й номер журналу «Американська історія та політика»

Засідання секції 3 «США та країни Латинської Америки». Модератори: доктор історичних наук, професор Віталій Космина, кандидат історичних наук, доцент Тетяна Богданова, кандидат історичних наук, доцент Наталія Шевченко

виступ Радника відділу США та Канади Міністерства закордонних справ України Максима Кравчука

Реєстрація на тренінг «Презентація можливостей для молоді за програмами Еразмус +»

27 лютого 2019 року о 14.00 в аудиторії 4-107 в ЧНУ імені Петра Могили у рамках «Дня кар’єри» пройде тренінг «Презентація можливостей для молоді за програмами Еразмус+».

СД-прокачка для журналістів

23 лютого о 14.00 в ЧНУ імені Петра могили відбудеться зустріч «СД-прокачка: журналістика з перших вуст».

Відкрито конкурс мобільності для студентів за програмою Еразмус + КА107 на осінній семестр 2019-2020 навчального року в Університеті Ка’Фоскарі, Італія

Студенти бакалаври та магістри мають можливість взяти участь у безкоштовній програмі Erasmus+ КА107. Усі студенти, які протягом 6 місяців проходять навчальну практику в Італії, отримують стипендію.