Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили: філософія, психологія, іміджеологія


 Поняття «особистість» – відображення соціальної природи людини, яка визначає цілісність у єдності її індивідуальних здібностей і соціальних функцій. Будь-яка особистість не існує поза соціумом, вона обов’язково є членом певної соціальної групи, соціальної спільності, тобто кожна особистість має своє, чітко визначене місце в суспільстві. Цю тему досліджували відомі психологи, книги яких є у фонді бібліотеки: Абрахам Маслоу, Карл Юнг, Вільгельм Райх. Тим, хто цікавиться цими питаннями, радимо  таких авторів книг із фонду читального залу: Гордон Оллпорт, Ганс Айзенк, Лоуренс Первин, Джон Олівер.

Кожна особистість в суспільстві має свій соціальний статус і відіграє свою соціальну роль. Вивченням особистості займаються різні науки. Так, філософія вивчає закони формування особистості, як об’єкта і суб’єкта історичного розвитку, психологія  вивчає закони формування психічного складу особистості. Кожна з цих наук вивчає особистість в своєму специфічному аспекті. Про це Ви можете дізнатися з праць таких авторів: Зіґмунд  Фрейд, Габріель Марсель, Семен Франк, Ганна Арендт, Вікторія Юрченко.

Соціальна психологія вивчає думки, почуття і поведінку індивіда. Природа особистості, її структура та зростання розглядається в межах різних психологічних підходів. У бібліотеці представлені книги для науковців, магістрів, студентів та фахівців за професійним напрямом зарубіжних авторів: Мелвін Кон, Девід Майерс, Людмила Почебут, а також вітчизняних науковців: Ірина Мейжис, Віталій Татенко.

Етика  в сучасному світі стає головною в ділових взаємостосунках. Насамперед, спілкування і предметна діяльність, соціально зумовлена система психічних якостей індивіда визначається суспільством, культурою та призначенням людини. Пропонуємо книги авторів Юрія Палеха, Анатолія Єрмоленка, Аркадія Соколова; за редакцією Любові Найдьонової, Олексія Баришпольця, Віктора Малахова.

Відображенням в літературі став філософський, політичний, науковий, психологічний та соціальний стан людини. Різні емоційні стани та обставини спонукають людину на написання та читання  книг, про що йде мова, наприклад,  у казках та казкотерапії, поезії та прозі, які приховано керують психічним станом людини. Психотехнології  допомагають людині вирішити будь-яке питання, знайти раціональні антистресові шляхи рішення  психологічних проблем. Детальну інформацію ви знайдете у виданнях Дмитра Соколова, Наталі Оганесян, Віталія Розова, Віктора Шейнова, Георгія Почепцова.

Усвідомлення і засвоєння базових знань з іміджелогії формує розуміння ролі й значення іміджу в громадському житті та в бізнес-середовищі, його впливу на формування авторитету й успішному просуванню в кар’єрі.

Події та оголошення


січня
31
Увага! Вакансія!

Відділ міжнародних зв’язків ЧНУ імені Петра Могили функціонує як координаційна та консультативна структура. Ми виконаємо значну кількість проектів, у тому числі проведення літніх шкіл, міжнародних наукових конференцій, створення ресурсних центрів європейських мов тощо. Університет є безумовним лідером з кількості програм …

січня
29
Відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція «Інтелектуальні інформаційні системи»

29-31 січня 2020 року в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться Всеукраїнська науково-практична конференція молодих вчених, аспірантів і студентів «Інтелектуальні інформаційні системи» Мета: обмін результатами наукових досліджень студентів та молодих вчених. Напрями роботи конференції: Інформаційні системи та їх інтелектуалізація. Системний аналіз, …

січня
23
Запрошуємо на зустріч із відомим миколаївським фотожурналістом Олександром Сайковським

Запрошуємо студентів спеціальності «Журналістика» на тренінг Олександра Сайковського. Дата: 23 січня Місце: ауд. 10-101 ЧНУ імені Петра Могили Час: 14:00