Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили: філософія, психологія, іміджеологія


 Поняття «особистість» – відображення соціальної природи людини, яка визначає цілісність у єдності її індивідуальних здібностей і соціальних функцій. Будь-яка особистість не існує поза соціумом, вона обов’язково є членом певної соціальної групи, соціальної спільності, тобто кожна особистість має своє, чітко визначене місце в суспільстві. Цю тему досліджували відомі психологи, книги яких є у фонді бібліотеки: Абрахам Маслоу, Карл Юнг, Вільгельм Райх. Тим, хто цікавиться цими питаннями, радимо  таких авторів книг із фонду читального залу: Гордон Оллпорт, Ганс Айзенк, Лоуренс Первин, Джон Олівер.

Кожна особистість в суспільстві має свій соціальний статус і відіграє свою соціальну роль. Вивченням особистості займаються різні науки. Так, філософія вивчає закони формування особистості, як об’єкта і суб’єкта історичного розвитку, психологія  вивчає закони формування психічного складу особистості. Кожна з цих наук вивчає особистість в своєму специфічному аспекті. Про це Ви можете дізнатися з праць таких авторів: Зіґмунд  Фрейд, Габріель Марсель, Семен Франк, Ганна Арендт, Вікторія Юрченко.

Соціальна психологія вивчає думки, почуття і поведінку індивіда. Природа особистості, її структура та зростання розглядається в межах різних психологічних підходів. У бібліотеці представлені книги для науковців, магістрів, студентів та фахівців за професійним напрямом зарубіжних авторів: Мелвін Кон, Девід Майерс, Людмила Почебут, а також вітчизняних науковців: Ірина Мейжис, Віталій Татенко.

Етика  в сучасному світі стає головною в ділових взаємостосунках. Насамперед, спілкування і предметна діяльність, соціально зумовлена система психічних якостей індивіда визначається суспільством, культурою та призначенням людини. Пропонуємо книги авторів Юрія Палеха, Анатолія Єрмоленка, Аркадія Соколова; за редакцією Любові Найдьонової, Олексія Баришпольця, Віктора Малахова.

Відображенням в літературі став філософський, політичний, науковий, психологічний та соціальний стан людини. Різні емоційні стани та обставини спонукають людину на написання та читання  книг, про що йде мова, наприклад,  у казках та казкотерапії, поезії та прозі, які приховано керують психічним станом людини. Психотехнології  допомагають людині вирішити будь-яке питання, знайти раціональні антистресові шляхи рішення  психологічних проблем. Детальну інформацію ви знайдете у виданнях Дмитра Соколова, Наталі Оганесян, Віталія Розова, Віктора Шейнова, Георгія Почепцова.

Усвідомлення і засвоєння базових знань з іміджелогії формує розуміння ролі й значення іміджу в громадському житті та в бізнес-середовищі, його впливу на формування авторитету й успішному просуванню в кар’єрі.

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут