Наскільки реально налаштуватися на роботу після святкових вихідних?


Рік починається з великої кількості свят та вихідних. Видається, ніби стільки вільного часу на відпочинок, накопичення сил, налаштувань на гарну працездатність, але ні. Перші місяці нового року не назвеш стабільними – тривалі вихідні чергуються із робочими днями, та виявляється, що складно постійно перестроюватися з одного темпу на інший. У такому процесі ти махаєш рукою на всі цілі та мотивації, з яких замислив розпочати свій рік.

Ми також розуміємо цю тяжку працю – розпочати навчання/роботу після лінивих тижнів, тому вирішили допомогти собі та вам й склали п’ятірочку правил. Це свого роду післясвятковий челендж.

  1. У процес навчання чи роботи потрібно входити поступово. Не навантажуйте свій перший робочий день купою завдань, навіть, якщо їх дійсно багато. Розпочніть із декількох найпростіших, легких розвантажувальних задач.
  2. Робіть перерви та перемикайтеся між виконанням своїх завдань. Підбираєш літературу для свого диплому (тиснемо на болюче, знаємо, але ж годинник цокає)? Зроби каву-брейк, подивись легкий ролик в інтернеті, поспілкуйся із колегами чи одногрупниками, дізнайся як пройшли їхні свята. Перерви, мала кількість легких завдань дасть вам гарний старт для більш серйозних справ.
  3. На вихідних нарешті виспалися, правда? У перервах між відвідуванням всіх родичів та прийомів гостей, поїданням салатиків точно мали хоч декілька щасливих днів зі сновидіннями. Тому в перші робочі та навчальні дні намагайтеся висипатися, бо перелаштування свого графіку одразу може погано позначитися на самопочутті та працездатності.
  4. Післясвяткові дні – це розвантаження не тільки для гаманця, а й для шлунку. Всі салатики з’їдені, смаколики поласувані, немає потреби спустошувати холодильник, аби всі наготовлені страви не пропали. Прийшов час нормального харчування. І найкраще вживати їжу, яка надає сили та допомагає працездатності. Спеціалісти вже давно вирахували такі продукти: злаки, чай, молочні продукти, яйця, горіхи й інше.
  5. Найскладніший пункт для виконання, але хоча б трошечки, на половинку половинки його потрібно виконати. Ліниві дні пройшли й тепер, аби не знаходитися у в’ялому стані потрібно приділяти увагу руховій активності. Це не значить, що потрібно вдягати спортивний костюм й бігти навколо будинку. Легкі вправи руками у перервах між вашої роботою чи навчанням, більше ходьби й інше подібне допоможуть триматися в тонусі.

Звучить не настільки грізно, як могло здатися – досить реальні дії. Тому, дамо шанс, з підтримкою челенджу, цим січневим робочим та навчальним дням!