29 вересня Україна вшановує пам’ять трагедії Бабиного Яру – одну з найстрашніших сторінок Другої світової війни, що стала символом людських страждань та злочинів проти людства. Цей день нагадує нам про жахливі наслідки ненависті, нетерпимості та національної дискримінації.
Трагедія Бабиного Яру – це не лише трагедія єврейського народу, але й болюча сторінка історії всього людства, яка закликає пам’ятати про важливість толерантності та запобігання повторенню таких жахіть.
Цьогорічний захід, присвячений Дню пам’яті трагедії Бабиного Яру, організував магістрант шостого курсу, член історичного гуртка «Кліо» В’ячеслав Ніколенко.
Учасники заходу – здобувачі першого (бакалаврського) і другого (магістерського) рівнів вищої освіти, які навчаються за спеціальністю «Історія та археологія» на факультеті політичних наук Чорноморського національного університету імені Петра Могили, – Ірина Денисенко, Євгеній Костюк, Богдан Мігунов, Влад Максименко, В’ячеслав Бурдейний поділилися своїми думками щодо важливості збереження історичної пам’яті та протидії будь-яким проявам дискримінації, щоб уникнути повторення подібних трагедій у майбутньому.
Трагедія Бабиного Яру – злочин безпрецедентної зневаги до людського життя, виплід ідеології ненависті, одна з пекельних трагедій Голокосту.
Пам’ять про жертв Бабиного Яру стікає кровʼю в ці дні, коли кров знову заливає нашу землю. Світ, що має такі незаживлені рани, має сьогодні нарешті обʼєднатися проти людиноненависницької тиранії рішуче й без вагань.
Невмируща памʼять жертвам Бабиного Яру…