На базі Університетської клініки ЧНУ імені Петра Могили відбувся тренінг у сфері післяінсультної нейрореабілітації


З 9 по 10 квітня 2021 року на базі Університетської клініки ЧНУ імені Петра Могили відбувся мультидисциплінарний тренінг з нейрореабілітації в рамках ACURE в Миколаєві.

ACURE (Austrian Cooperation Ukraine Rehabilitation) – це австрійсько-український проєкт, головною метою якого є навчання лікарів-неврологів, лікарів фізичної і реабілітаційної медицини, ерготерапевтів та усіх спеціалістів, котрі задіяні у процесі проведення нейрореабілітації.

До Університетської клініки ЧНУ імені Петра Могили завітала команда з трьох висококваліфікованих лікарів, які  стажувалися в Австрії  для того, щоб навчити лікарів України сучасних європейських методик лікування і реабілітації інсультних і постінсультних хворих. Це потрібно для того, аби забезпечити якісну реабілітацію для людей, які перенесли інсульт, в Україні.

Тренерами заходу виступили :

  • Володимир Голик, ст.н.с., к.мед.н., лікар-невролог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, доцент кафедри фізичної та реабілітаційної медицини і спортивної медицини НМАПО ім. П.Л. Шупика, консультант відділення фізичної та реабілітаційної медицини КНП «Міська клінічна лікарня №4» Дніпровської міської ради, член групи експертів МОЗ за напрямками «Паліативна та хоспісна допомога. Медична реабілітація».

  • Катерина Зінов’єва, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, асистент кафедри фундаментальних медичних дисциплін медичного факультету №2 Ужгородського національного університету, член Правління ГО «Українське товариство фізичної та реабілітаційної медицини».
  • Олександра Калінкіна, канд.наук з фіз. вих. та спорту, ерготерапевт, магістр з фізичної реабілітації, викладач кафедри фізичної терапії та ерготерапії Національного університету фізичного виховання та спорту України, співзасновниця та старший ерготерапевт Реабілітаційного центру «Фенікс», Перший заступник Голови правління ГО «Українське товариство ерготерапевтів».

А також к.м.н., лікар-нейрохірург, Завідувач нейрохірургічного відділення Херсонської обл. лікарні, Леонтьєв Олексій Юрійович.

Безкоштовний тренінг відвідали близько 30 учасників, серед яких лікарі-неврологи різних лікарень Миколаєва, представники Обласного управління охорони здоров’я, міський невролог та ін. Від Університетської клініки навчання пройшли медичний директор клініки, дитячий невролог і реаблітолог, який є фахівцем парамедичної спеціальності.

Нагадаємо, що головною особливістю Університетської клініки ЧНУ вважають саме потужну комплексну реабілітацію. У закладі представлено близько 50 видів реабілітаційного впливу, а також, окрім реабілітації, пов’язаної з опорно-руховим апаратом, клініка надає послуги з нейрореабілітації і дитячої реабілітації.

9 квітня була проведена теоретична частина, на якій надавали знання з міжнародних стандартів і підходів до лікування інсульту. Зокрема, розглядали модель МКФ в організації надання реабілітаційної допомоги, обговорювали лікування пацієнтів з гострим мозковим інсультом, робили огляд сучасних рекомендацій щодо лікування хворих з гострим мозковим інсультом, а також розглянули організацію надання реабілітаційної допомоги в умовах змін законодавства України.

У суботу, 10 квітня, відбулась практична частина – майстер-класи з методик взаємодії з пацієнтом, що переніс інсульт, з методиками раннього  реабілітаційного втручання. Так, практика  складалась з ознайомлення з інструментами функціонального оцінювання ерготерапевта та фізичного терапевта, а також розгляду позиціювання пацієнта в ліжку, переміщення пацієнта, вертикалізації, ініціації ходи тощо.

Університетську клініку ЧНУ імені Петра Могили обрали невипадково, адже це науково-практичний центр, в якому готують медиків. Заклад займається як безпосередньо лікуванням, так і має частину відведену на наукові дослідження. Також до структури університету входить Навчально-науковий інститут післядипломної освіти, де всі охочі можуть підвищити свою кваліфікацію за відповідним напрямом.

Після завершення практичної частини учасники отримали сертифікати про проходження курсів.