МОЗ хоче збільшити термін проходження інтернатури


Укрінформ повідомляє, що Міністерство охорони здоров’я пропонує впровадити в Україні нову модель інтернатури. Відповідний проєкт наказу оприлюднено для громадського обговорення, повідомляється на сайті відомства.

Такі зміни почнуть впроваджуватися вже з 2020 року. У повідомленні йдеться про те, що це наблизить систему підготовки лікарів до європейських стандартів та дозволять українським лікарям бути конкурентними на світовому рівні.

Інтернатура – це один з етапів підготовки лікаря після закінчення шостого курсу медуніверситету, під час якого майбутній лікар проходить обов’язкову практичну підготовку у закладі охорони здоров’я.  Проте в Україні період інтернатури значно коротший, ніж, приміром, у США, і триває від одного до трьох років. Проект наказу пропонує збільшити тривалість інтернатури до трьох років для всіх спеціальностей, крім загальної стоматології (триватиме один рік). Крім того, після інтернатури планується, що лікарі будуть проходити резидентуру, яка триватиме відповідно до складності спеціалізації.

Водночас, пропонується зменшити кількість спеціальностей, за якими відбуватиметься набір до інтернатури – з 34 до 13.

Експертна комісія МОЗ України визначила 13 загальних спеціальностей (акушерство і гінекологія, анестезіологія та інтенсивна терапія, внутрішні хвороби,загальна практика сімейна медицина, загальна стоматологія, медицина невідкладних станів, педіатрія, психіатрія, отоларингологія, офтальмологія, радіологічна онкологія та ядерна медицина, радіологія, хірургія), які стануть підготовчим етапом для подальшої вужчої спеціалізації. Наприклад, щоб стати нейрохірургом, студент повинен пройти інтернатуру за спеціальністю “хірургія”, а згодом резидентуру за спеціальністю “нейрохірургія“, – наголосили у МОЗ.

Будуть зміни і у підході до направлення на місце роботи після навчання у медвиші. На сьогодні студенти-медики бюджетної форми  навчання можуть або скористатись можливістю розподілу, або знайти самостійно місце працевлаштування з проходженням інтернатури. Студенти-контрактники самі обирають місце проходження інтернатури і повинні принести гарантійний лист від медзакладу про зарахування до закладу освіти. Така система розподілу не відповідає європейським стандартам та збільшує корупційні ризики.

«Щоб унеможливити корупцію та дати рівні права всім студентам, пропонується запровадити розподіл за електронним реєстром за результатами Єдиного державного кваліфікаційного іспиту. Для студентів, які здають тільки ліцензійний іспит “КРОК 2”, рейтинговим показником буде результат складання цього іспиту“, – зазначили у МОЗ.