МОН стежитиме за кар’єрою випускників вишів: як і навіщо


Міністерство освіти і науки спільно з Пенсійним фондом продовжує роботу над створенням системи моніторингу працевлаштування випускників вузів і профтехів.

«Така система дозволить відстежувати успішність подальшого кар’єрного зростання випускників з прив’язкою до закінченого навчального закладу та аналізувати перспективи університету або профтеху», – пояснила міністр освіти Лілія Гриневич, додавши, що на основі нових даних відомство оцінить якість навчання у вишах і вдосконалює свою політику щодо них.

Завдяки такій системі моніторингу студенти зможуть вибирати, до якого вишу краще вступати, тому що бачитимуть, скільки випускників того чи того навчального закладу знайшли собі роботу і де вони взагалі працюють.

Директор Аналітичного центру CEDOS Єгор Стадний розповів, що така система покаже рівень зайнятості випускників університетів, що буде певним покажчиком при виборі вишу для наступних абітурієнтів. Оскільки буде чітко зрозуміло, які перспективи на ринку праці є у випускників певного університету, а зараз такої інформації просто немає. До того ж, система допоможе правильно і ефективніше розподіляти державні гроші при формуванні бюджетних місць.

Експерт зазначає, що сьогодні посилюється кадровий дефіцит, який потрібно відстежувати і розуміти, де знаходяться випускники на ринку праці. Цей аналіз дозволить краще концентрувати і спрямовувати державні кошти на підготовку кадрів для державних сфер. Єгор Стадний додає, що це допоможе і роботодавцям, які бачитимуть, чим зайняті потрібні їм фахівці.

До слова, наявність роботи у колишніх студентів уже давно перевіряють в Польщі, Литві, Угорщині, Австрії, Іспанії. А доступ до підсумків перевірки там мають всі громадяни. На спеціальних порталах там розміщують інформацію про те, скільки осіб і який вуз закінчили, що вивчали, скільки випускників знайшли роботу, хто з них підприємець, а хто – найманий співробітник, а також яка їхня середня зарплата.

Про те, де працюють студенти, чому обирають місця роботи не за фахом та як така система моніторингу допоможе врегулювати вищезазначені проблеми, читайте за посиланням.