Молоді вчені з ЧНУ імені Петра Могили перемогли в конкурсі Міністерства освіти і науки України

Молоді вчені Могилянки перемогли в конкурсному відборі «Наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених», і отримали фінансування своїх наукових проєктів. Переможцями стали проєкти Едуарда Лисенкова  «Створення нових багатофункціональних нанокомпозитних полімерних матеріалів, що містять вуглецеві нанотрубки» та Олени Швед «Розробка новітніх інформаційно-комунікаційних технологій управління інтелектуальними ресурсами для підтримки процесів прийняття рішень органами оперативного управління».

За умовами конкурсу групи молодих вчених з університету подають свої проєкти наукових досліджень, в яких вони описують, що саме хочуть зробити, які результати отримати. Для кожної роботи призначається п’ять експертів, які виставляють бали відповідно до 20 критеріїв: актуальність, наукова новизна, практичне значення, попередній доробок тощо. Потім бали сумують, з них виводиться середнє арифметичне. Учасники, які набрали прохідний бал, стають переможцями.

Проєкт одного з переможців, Едуарда Лисенкова, передбачає створення нових багатофункціональних нанокомпозитних полімерних матеріалів (нанокомпозит визначається як багатокомпонентний твердий матеріал, в якому один з компонентів в одному, двох або трьох вимірах має розміри, що не перевищують 100 нанометрів). У першу чергу, сенсорів, які реагують на різні подразники: вологість, тиск, температура тощо. Також в його плани входить виготовлення багатофункціонального покриття, наприклад, у співпраці з медичним інститутом ЧНУ імені Петра Могили планується розробити матеріали, які матимуть антимікробні властивості.

Також складовою досліджень буде вивчення структури і досліджень нанокомпозитних матеріалів.

Проєкт розрахований на три роки. Для продовження фінансування щорічно пан Едуард повинен буде відправляти звіт в міністерство освіти. Окрім команди молодих вчених ЧНУ імені Петра Могили, керівник проєкту планує залучити спеціалістів з національної академії наук України.