Молоді вчені з ЧНУ імені Петра Могили перемогли в конкурсі Міністерства освіти і науки України


Молоді вчені Могилянки перемогли в конкурсному відборі «Наукових робіт і науково-технічних (експериментальних) розробок молодих вчених», і отримали фінансування своїх наукових проєктів. Переможцями стали проєкти Едуарда Лисенкова  «Створення нових багатофункціональних нанокомпозитних полімерних матеріалів, що містять вуглецеві нанотрубки» та Олени Швед «Розробка новітніх інформаційно-комунікаційних технологій управління інтелектуальними ресурсами для підтримки процесів прийняття рішень органами оперативного управління».

За умовами конкурсу групи молодих вчених з університету подають свої проєкти наукових досліджень, в яких вони описують, що саме хочуть зробити, які результати отримати. Для кожної роботи призначається п’ять експертів, які виставляють бали відповідно до 20 критеріїв: актуальність, наукова новизна, практичне значення, попередній доробок тощо. Потім бали сумують, з них виводиться середнє арифметичне. Учасники, які набрали прохідний бал, стають переможцями.

 Проєкт одного з переможців, Едуарда Лисенкова, передбачає створення нових багатофункціональних нанокомпозитних полімерних матеріалів (нанокомпозит визначається як багатокомпонентний твердий матеріал, в якому один з компонентів в одному, двох або трьох вимірах має розміри, що не перевищують 100 нанометрів). У першу чергу, сенсорів, які реагують на різні подразники: вологість, тиск, температура тощо. Також в його плани входить виготовлення багатофункціонального покриття, наприклад, у співпраці з медичним інститутом ЧНУ імені Петра Могили планується розробити матеріали, які матимуть антимікробні властивості.

Також складовою досліджень буде вивчення структури і досліджень нанокомпозитних матеріалів.

Проєкт розрахований на три роки. Для продовження фінансування щорічно пан Едуард повинен буде відправляти звіт в міністерство освіти. Окрім команди молодих вчених ЧНУ імені Петра Могили, керівник проєкту планує залучити спеціалістів з національної академії наук України.

Події та оголошення


листопада
25
Запрошуємо на психологічну трансформаційну гру «Подорож до щастя»

Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться  25 листопада 2020 року о 12:30  в аудиторії 10-109.

листопада
12
Міжнародний воркшоп ICT&ES-2020 у ЧНУ імені Петра Могили

12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …

листопада
11
Запрошуємо на відкриту лекцію від IT компанії FluidWeb Team

11 листопада 2020 року о 14,00 відбудеться відкрита  лекція від IT компанії FluidWeb Team. Компанія FluidWeb Team запрошує студентів факультету комп’ютерних наук ЧНУ ім. Петра Могили на онлайн лекцію на тему: «Кар’єра IT спеціаліста. Актуальні  технології та тренди в  IT». Приєднатися …