Могилянка вшосте стала базою для юних дослідників у рамках МАН


У ЧНУ імені Петра Могили відбулася шоста обласна науково-практична конференція відділень мовознавства; літературознавства, фольклористики та мистецтвознавства «Сучасні філологічні проблеми в контексті науково-дослідницької роботи в системі МАН».

Мала академія наук України (МАН) – освітня система, яка забезпечує організацію і координацію науково-дослідною діяльності учнів, створює умови для їх інтелектуального, духовного, творчого розвитку та професійного самовизначення, сприяє нарощуванню наукового потенціалу країни. Визначним заходом МАН є щорічний Всеукраїнський конкурс-захист науково-дослідних робіт учнів-членів МАН. Учні-члени МАН є учасниками різноманітних обласних, всеукраїнських, міжнародних інтелектуальних конкурсів, турнірів, олімпіад і виявляють високий рівень підготовки та творчі здібності.

Цьогорічну конференцію з вітальним словом відкрив директор Інституту філології ЧНУ імені Петра Могили, доктор філологічних наук, професор Олександр Пронкевич : «Ми підтримуємо молодь, яка цікавиться наукою, бо це дуже важливо – бути небайдужими та відкритими до науки».

Бібліотека Інституту філології зібрала учнів 9-11 класів шкіл Миколаївської області, які разом із кураторами своїх робіт представляли свої доповіді. Науково-практична конференція містила в собі виступи учасників за декількома секціями:

  • «Українська література», «Зарубіжна література»
  • «Фольклористика»
  • «Мистецтвознавство»
  • «Мовознавство»

Владлена Руссова, доцентка кафедри української філології, теорії та історії літератури ЧНУ імені Петра Могили, кандидатка філологічних наук привітала всіх учасників та виступила в якості модератора конференції. Пані Владлена показала збірник звітів переможців Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН минулих років. Вона також є керівницею секції «Фольклористика» Миколаївського територіального відділення МАН України.

Лариса Леонідівна Васильєва, керівниця секції «Мистецтвознавство» Миколаївського територіального відділення МАН України та член журі конференції, представила презентацію, в якій проінформувала аудиторію про загальні положення, зміни та новації правил проведення Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт учнів-членів МАН України.

Викладачка ДВНЗ «Миколаївський політехнічний коледж», Олена Олександрівна Дудкіна, привітала учасників конференції із науковим дебютом: «МАН – унікальна система сепарації наукових кадрів. Це перший крок в науку. Це те, що може надалі визначити професійну орієнтацію».

Пані Олена також є керівницею секції «Українська література», «Зарубіжна література» Миколаївського територіального відділення МАН України та членом журі конференції. Вона розповіла, який розвиток пройшла конференція за шість років, та поділилася власними спогадами та почуттями від першої публікації своєї роботи у збірнику.

Учасники наукової конференції доповідали згідно зі своїми секціями. Тематики виступів варіювалися від досліджень творів відомих українських та зарубіжних письменників, образів їхніх творів до виявлення проблематики маніпуляцій в Миколаївських інтернет-виданнях, роль фанфіків у сучасній літературі, особливостей перекладу професійної лексики з іноземної мови на українську та багато інших цікавих, актуальних питань.