Могилянка про актуальне: оприлюднено модель вступу в 2023 році!


Чорноморський національний університет імені Петра Могили інформує майбутній абітурієнтів, учнів старших класів шкіл, ліцеїв та колегіумів.

Наприкінці минулого тижні було оприлюднено модель вступу до закладів вищої освіти, яка дасть змогу забезпечити організацію та проведення вступної кампанії в 2023 році.

Пропонуємо ознайомитися з деякими головними аспектами вступної кампанії.

Як вступати на бакалаврські програми?

Для вступу на бакалаврський (магістерський – для медицини) рівень вищої освіти цього року абітурієнти повинні скласти національний мультипредметний тест (НМТ). Нагадуємо, що в 2022 році вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника. До обов’язкових навчальних предметів належать українська мова й математика, а за вибором можна складати історію України, одну з іноземних мов (англійську, німецьку, французьку або іспанську), біологію, хімію чи фізику. Третій предмет вступник зазначатиме під час реєстрації для участі в НМТ.

Важливо, що НМТ проходитиме в один день, таке рішення було прийняти з міркувань безпеки.

Як проходите тестування?

Тестування триватиме 180 хвилин, тобто на кожний блок відведено по 60 хвилин. Зауважимо, що учасники матимуть можливість самостійно розподіляти свій час на блоки предметів.

Після завершення виконання всіх завдань НМТ кожен учасник отримає інформацію про кількість тестових балів за кожний блок. Для конкурсного відбору будуть використовувати результати виконання кожного блоку, переведені в шкалу 100–200 балів. Таблиці переведення Міністерство освіти і науки затвердить завчасно. Отже, одразу після тестування учасник знатиме не тільки кількість набраних ним тестових балів, а й зорієнтується в тому, якими є його результати для вступу. Для всіх спеціальностей буде встановлено коефіцієнти до результатів кожного блоку НМТ.

Зареєструватися для участі в НМТ треба буде в квітні, цього року це можна буде зробити онлайн – у безпаперовій системі. Вступники матимуть змогу скористатися спеціальним сервісом на сайті цієї установи.

Наразі передбачено проведення двох сесій НМТ: основної і додаткової. Основна проходитиме в червні, додаткова – у червні – липні. У додатковій сесії тестування зможуть узяти участь ті вступники, які з поважних причин не пройшли тестування під час основної сесії.

Як і в минулому році, НМТ відбуватиметься в спеціально обладнаних комп’ютерних аудиторіях закладів освіти – тимчасових екзаменаційних центрах (ТЕЦ), створених у населених пунктах як в Україні, так і за її межами.

Учасники зможуть самостійно вибирати третій предмет НМТ. Він буде універсальним, тобто абітурієнт зможе вступити на будь-яку спеціальність із тим предметом, який він вибрав. Утім для вступу на різні спеціальності до результатів НМТ буде застосовано різні коефіцієнті. Якщо абітурієнт вступатиме на правничий напрям підготовки – більшу вагу матиме результат з історії України, аніж з біології, а на медичний – навпаки.

На які питання з базових дисциплін розраховувати?

Важливо, що в тестуванні з історії України в 2023 році учасники працюватимуть із завданнями, що стосуватимуться подій другої половини XVI – початку ХХІ ст.

У тестуванні з іноземних мов не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.

 Як і минулого року, під час роботи з тестами з математики вступники зможуть користуватися довідковими матеріалами.

Більше про завдання з кожної дисципліни на НМТ – тут.

До травня з’являться демонстраційні варіанти всіх блоків НМТ, так, учасники зможуть ознайомитися з форматом тестування і попрактикуватися у виконанні завдань.

 Замість результатів НМТ 2023 року можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або результатами ЗНО 2021 чи 2020 року.

Як вступати на магістерські програми?

Усі вступники до магістратури на основі ступеня бакалавра складатимуть Єдиний вступний іспит (ЄВІ), у якому будуть два блоки: тест загальної навчальної компетентності (ТЗНК) і тест із іноземної мови (англійської, німецької, французької, іспанської).

Також для вступу на спеціальності 05 Соціальні та поведінкові науки, 06 Журналістика, 07 Управління та адміністрування, 08 Право, 28 Публічне управління та адміністрування, 29 Міжнародні відносини потрібно буде скласти Єдиний фаховий вступний іспит (ЄФВВ).

Для успішного вступу до закладів вищої освіти допоможуть підготовчі курси Чорноморського національного університету імені Петра Могили. Заняття проводяться в онлайн-режимі.

Переваги наших курсів:

  • висококваліфіковані викладачі з досвідом підготовки до ЗНО;
  • гнучкий графік проведення занять;
  • предмети: українська мова, історія України, математика, англійська мова;
  • невисока вартість . Один предмет коштує 1400 грн. за весь період навчання (40 академічних годин або 40 шкільних уроків).

Отримати додаткову інформацію можна за контактами:

Зареєструватися на підготовчі курси можна за посиланням.

Джерело