Міжнародний тест ECL


Вперше на півдні України на базі

Чорноморського національний університету імені Петра Могили будуть проводитися сесії міжнародного тесту ECL з англійської мови

Міжнародні курси та іспити

ECL (European Consortium for the Certificate of Attainment in Modern Languages)  – глобальна європейська схема оцінки мови, яка передбачає акредитацію за мовними здібностями за рівнями від початківця до найвищого 15 європейських мов.

Частини іспиту ECL повністю узгоджуються з рівнями, що описуються в рамках CEFR (Common European Framework for Reference), опублікованих Радою Європи в 2001 році, де описуються вміння вивчати мови з розмовної точки зору, читання, слухання та письма на шести різних контрольних рівнів: від базового до досвідченого користувача.

Зміст та загальна дійсність тестів створені після досліджень фахівцями та після експериментальних випробувань на конкретних цільових групах. Екзамен ECL тестує усне та письмове вміння використовувати мову щодня з практичною, професійною та особистою метою на різних ступенях складності.

Перевага ECL у тому, що він більшою мірою, ніж інші тести, перевіряє і виявляє реальний рівень володіння іноземною мовою як засобом комунікації.

 

Цілі ECL:

  • Створити єдину, надійну і ефективну систему тестування знань іноземних мов.
  • Гарантувати міжнародне порівняння результатів іспиту та отриманих сертифікатів з іноземних мов без їх юридичного підтвердження в кожній окремій країні (нострифікація).
  • Підтримувати і заохочувати поширення стандартизованих курсів з іноземних мов, сприяти навчанню іноземним мовам в європейських країнах, як в системі шкільної освіти, так і позашкільного навчання.
  • Зміст і обсяг тестів ECL встановлений на підставі результатів комплексних наукових досліджень і пробних тестувань, що проводяться в експериментальних групах.
  • Іспити ECL перевіряють усні та письмові навички використання мови при повсякденному спілкуванні в рамках стандартних, професійних і особистих тем різного ступеня складності.

 

Кому і навіщо потрібно здавати ECL?

  • абітурієнтам та студентам
    До уваги абітурієнтів та учнів шкіл, які здають ДПА (Державна підсумкова Атестація):
    Повідомляємо, що з недавнього часу здача міжнародного мовного іспиту ECL звільняє всіх учнів середніх освітніх закладів від здачі іспиту з іноземної мови (Наказ № 1547 про затвердження Положення про державну підсумкову атестацію учнів, розд.V, п.6 «Про звільнення від державної підсумкової атестації»), а також допоможе отримати додаткові бали вступникам до ВНЗ на кваліфікаційні рівні магістра та спеціаліста.
  • людям, які займаються науково-дослідницькою діяльністю
    Сертифікат мовного іспиту ECL визнається при подачі на звання професора чи доцента.
  • всім бажаючим навчатися за програмою Magna Carta College (Oxford) і отримати подвійний диплом

 Сертифікат ECL підходить для:

  • вступу в європейські університети, коледжі та школи
  • для отримання європейської візи і посвідки на проживання
  • працевлаштування в Україні та за кордоном

 

ФОРМАТ ТЕСТУ

Тест складається з двох частин: усної (Speaking and Listening) і письмової (Reading and Writing). Кожна навичка оцінюється в 25 балів із загально можливого балу 100. Екзамен успішний, якщо кандидат досягає щонайменше 40% загальної оцінки в кожній з навичок, і  мінімум 60% у кожній окремій частині (у двох усних та двох письмових).

Розуміння прослуханого: 25 балів
Читання: 25 балів
Письмо: 25 балів
Усні комунікації: 25 балів
Максимальна сума: 100 балів
Мінімальний рівень, що засвідчує проходження екзамену: 60 балів
Прохідний рівень для кожної окремої частини в екзамені: 10 балів

 

РІВНІ

Існує чотири рівні знання мови, які тест ECL може підтвердити: А2, В1, В2, С1.

 Переваги іспиту ECL

  • Єдиний формат для всіх мовних іспитів ECL.
  • Сертифікат ECL має необмежений термін дії.
    Більше не потрібно здавати іспит кожен раз, коли вам знадобитися підтвердити рівень знань.
  • Доступний за ціною.
  • Іспити ECL розроблені з урахуванням всіх переваг і недоліків інших міжнародних тестів.
    Основною перевагою, в порівнянні з іншими тестами, є спрощений формат і менший обсяг ECL.
  • Можливість здавати різні блоки іспиту окремо.
    Ви можете отримати половинний сертифікат за письмовий (Reading and Writing) або усний (Speaking and Listening) блок. Важливо відзначити, що в такому сертифікаті не вказується, чи здавали ви другу половину тесту. Таким чином, в разі провалу одного з блоків, це не відобразиться на загальній оцінці. Ви просто отримаєте сертифікат за той блок, який здали вдало. Це суттєво підвищує ваші шанси на отримання сертифіката ECL рівно в два рази. Чи потрібен такий сертифікат? Безумовно. В Європі з повагою ставляться до половинного сертифікату ECL. Багатьом кандидатам навіть не потрібно здавати всі завдання тесту. Наприклад, професійних перекладачів досить лише отримати письмовий сертифікат рівня С1. Тому все залежить лише від того, для яких цілей вам потрібний сертифікат.
  • Гнучка комплексна система оцінювання тесту.
    При недоборі балів на одній частині тесту ECL, у вас є шанс поліпшити загальну оцінку за рахунок другої в цьому блоці. В такому випадку з двох оцінок виводять середнє арифметичне. Якщо оцінка за одну з частин буде нижче 60%, але вище 40%, її просто складуть з «парної» і поділять результат навпіл. Таким чином, ви зможете отримати сертифікат, якщо ваш загальний результат буде вище 60%.

ГРАФІК ПРОВЕДЕННЯ ТЕСТУВАННЯ:

Тестування проводиться щосуботи за наявності набраної групи.

Реєстрація в кабінеті відділу міжнародних зв’язків (кабінет 5-104).

 

Контакти:

Тел.:      +38 (099) 787 60 86

              +38 (063) 398 87 88

              +38 (0512) 76 55 77 (з Пн. по Пт. з 9.00 до 17.00)

E-mail: fordep@chmnu.edu.ua