Міжнародний день людей з інвалідністю


Щороку 3 грудня у світі відзначається Міжнародний день людей з інвалідністю, який проголошено Генеральною Асамблеєю ООН у 1992 році. Цей день привертає увагу до проблем людей з інвалідністю, захисту їхньої гідності, прав і благополуччя, акцентує увагу суспільства на переваги, які воно отримує від участі таких людей в політичному, соціальному, економічному і культурному житті.

Дата є нагадуванням людству про його обов’язок виявляти турботу і милосердя до найбільш незахищеної частини суспільства. Щороку Міжнародний день людей з інвалідністю присвячений певній тематиці. У 2019 році – це тема «Забезпечення активної участі інвалідів у житті суспільства – реалізація Порядку денного в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

У ЧНУ імені Петра Могили на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти діє Центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню. Центр покликаний створити умови для формування особистісного саморозвитку та професійної самореалізації всіх споживачів послуг центру, сприяти їх працевлаштуванню, особливо зайнятості молоді та студентів у вільний від навчання час та після закінчення університету, сприяння розвитку молодіжних ініціатив у трудовій та соціальній сфері.

3 грудня 2019 року Громадська організація «Майстерня добра» відкриває збір на соціальний проєкт «Допомога Миколаївській і Батумській молоді з інвалідністю», за допомогою якого буде створено простір для їхнього спілкування і розвитку. Багато з підлітків після 16 років залишаються ізольованими від суспільства і втратили надію бути щасливими і самостійними, а їхні батьки страждають, тому що не можуть допомогти своїм дорослим дітям.

Цей проєкт допоможе 30 молодим людям з інвалідністю з Миколаєва та Батумі:

  • знайти віру в майбутнє і стати впевненіше, беручи участь в арт-терапевтичних групах;
  • розвинути навички спілкування, побудувати проєкт власного майбутнього і успішно включитися в соціум за допомогою розвивальних і навчальних тренінгів;
  • відчути турботу і тепло незнайомих людей, отримавши подарунки до Різдва і пожертвування на цей проєкт;
  • реалізувати свою мрію і вперше подорожувати в Грузію для участі у Весняних психологічному таборі.

Збір відкритий на відомій міжнародній краудфандинговій платформі GlobalGiving за посиланням.

Сторінка Центру соціально-психологічної підтримки ЧНУ імені Петра Могили у Фейсбук.

 

Події та оголошення


травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут  

травня
15
Запрошуємо до участі у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища»

Шановні колеги! Запрошуємо Вас взяти участь у XVI Міжнародній науково-практичній он-лайн конференції «Сучасні проблеми екологічної психології: соціальні та особистісні ресурси створення благополучного локального середовища», яка відбудеться 15 травня 2020 року. До участі у конференції запрошуються науковці, викладачі вищих навчальних закладів …

червня
4
Конференція «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України»

Шановні колеги! 4 червня 2020 року в Чорноморський національний університет імені Петра Могили заплановано II Міжнародну науково-практичну конференцію молодих учених «Залучення патріотично активної молоді до розвитку громадянського суспільства як чинник соціальної безпеки України». З огляду на пандемію COVID-19 і оголошений …