Міжнародні студентські організації, що допоможуть самореалізуватись


Студентські організації – це чудова база для саморозвитку будь-якого студента, що допоможе розкрити лідерський та професійний потенціал. Наразі молодь України може стати членом багатьох міжнародних об’єднань. Саме про них розповімо докладніше.

Найбільшою молодіжною організацією в Україні є AIESEC (Association internationale des étudiants en sciences économiques et commerciales (Міжнародна асоціація студентів, що вивчають економіку та комерційні науки), однак зараз розшифрування акроніму не використовується, адже будь-який студент може стати членом.  Вона керується лише молоддю від 18 до 29 років. Головною метою є розкриття та розвиток лідерського та професійного потенціалу для позитивного вкладу у суспільство за допомогою соціально-значущих проєктів. Займається міжнародними програмами стажувань та супутньою діяльністю, що забезпечує практичну освіту.

Члени AIESEC офіційно залучаються до діяльності організації, а потім беруть відповідальність у певній сфері. Далі студент обирає лідерську позицію чи роботу закордоном, або обидва варіанти відразу. Останній етап залучення до об’єднання – використання отриманих навичок та контактів для позитивного внеску у суспільство. В Україні представництва організації працюють у 12 містах.

Ще однією міжнародною студентською організацією є Європейська Асоціація Студентів Права (ELSA (European Law Students’ Association)) – найбільша у світі організації, яка об’єднує студентів-правників та молодих юристів, в тому числі в Україні. ELSA налічує більш ніж 50 000 студентів права та молодих правників у 300 університетах у 43 країнах Європи. В Україні діє в 9 містах. ELSA надає ідеальну базу для розвитку навичок, здобуття нових знань і спілкування зі студентами права та юристами з усієї Європи.

Філософія ELSA: справедливий світ, в якому шанується людська гідність та культурна самобутність. Розвиток юридичної освіти, сприяння взаєморозумінню та соціальній відповідальності. Надання можливостей вивчати інші культури й правові системи в дусі діалогу та наукової співпраці. Спрямування студентів права та молодих юристів на міжнародну співпрацю та професійну кваліфікованість. Заохочення діяти на благо суспільства.

Ще одним корисним об’єднанням для студентів України є IAESTE (International Association for the Exchange of Students for Technical Experience) – Міжнародна організація з обміну студентів для проходження виробничої практики за кордоном. Товариство співпрацює з ЮНЕСКО. Головною метою є підготовка студентів та сприяння організації їхнього практичного навчання на виробництвах, у провідних фірмах та університетах.  За час своєї діяльності IAESTE забезпечила місцями стажування понад 500 тисяч студентів.

І нарешті Асоціація генеральних штатів Європи (Association des Etats Généraux des Etudiants de l’Europe, AEGEE) або  Європейський студентський форум, також є однією з найбільших молодіжних організацій Європи.

Усі проєкти та заходи AEGEE здійснюються волонтерськими зусиллями її членів. Головною метою є об’єднання молодих європейців через взаємодію, спілкування, вільний обмін думками. Завдяки цьому студенти і молодь різних національностей можуть стати громадянами Європи, адже культурні, історичні та інші відмінності всередині Європи лише сприяють більш ефективній та творчій взаємодії. AEGEE мають на меті сприяти об’єднанню Європи, боротися зі стереотипами; створенню відкритого толерантного суспільства сьогодні та в майбутньому; сприяти поширенню і підтримці демократії, прав людини, толерантності, міжкультурної співпраці, мобільності та європейських стандартів в освіті.