«Миколаїв – місто можливостей»: У ЧНУ відбулась презентація проєкту


26 березня 2021 року навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню ЧНУ імені Петра Могили (Центр)  презентував проєкт зі сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю  «Миколаїв – місто можливостей». Презентація відбулась  у вченій раді університету з онлайн-підключенням партнерів, учасників проєкту, представників громадськості.

Проєкт фінансується коштом громадського бюджету міста Миколаєва. Автори проєкту: Оксана Партенадзе, Наталія Сараєва, Людмила Опанасенко. Мета проєкту: соціалізація та психологічна адаптація молоді з інвалідністю,  сприяння працевлаштуванню та самореалізації.

Проєкт передбачає декілька етапів, соціологічне дослідження серед роботодавців Миколаєва щодо їх готовності брати на роботу людей з ООП, та серед молоді з інвалідністю щодо потреб в отриманні професійних навичок з подальшим працевлаштуванням.

Також проєкт передбачає  створення та наповнення інформаційних ресурсів для молоді з інвалідності, тренінгову програму для 3-х груп до 15 осіб, арттерапевтичні тренінги та тренінги комунікативності, профорієнтаційні ігри для виявлення здібностей та схильностей до професійної діяльності осіб з ООП, тренінги з написання резюме та з розвитку навичок успішної самопрезентації при працевлаштуванні, тренінги з проєктування власного майбутнього, професійної самореалізації та  психологічну підтримку батьків молоді з інвалідністю.

На завершальному етапі проєкту планується організація заходу «Миколаїв – місто можливостей» за участю роботодавців та представників влади, соцзахисту, центрів зайнятості міста Миколаєва з презентаціями вакансій та можливостей для працевлаштування осіб з інвалідністю.

Окрім відкриття нового проєкту, на зустрічі відбулось і офіційне завершення міжнародного соціального проєкту, що був реалізований фахівцями Центру з жовтня 2020 р. по березень 2021 р., –  «Долаючи бар’єри» (Україна – Грузія). Проєкт був спрямований на психологічну підтримку молоді з інвалідністю та їхніх родин і втілювався у співпраці з фахівцями Психологічної клініки Батумського державного університету імені Шота Руставелі. Автор і координатор проєкту – Оксана Партенадзе.

До реалізації проєктів залучені не тільки психологині Центру, а й студенти-волонтери ЧНУ імені Петра Могили.

Розпочато набір учасників проєкту “МИКОЛАЇВ – МІСТО МОЖЛИВОСТЕЙ. Проєкт сприяння соціалізації та працевлаштуванню молоді з інвалідністю” – молоді з інвалідністю віком 16 – 35 років. За детальною інформацією звертайтеся за телефонами (0512) 76-92-84, 097-952-1721 (Ольга Шликова), 050-597-6580 (Наталія Сараєва).