Конференція «Революції і голодомори в історичній спадщині України» в рамках «Могилянських читань-2017»

15 листопада 2017 р. в рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції «МОГИЛЯНСЬКІ ЧИТАННЯ – 2017» відбулась наукова конференція «Революції і голодомори в історичній спадщині України», ініціатором проведення якої стала кафедра історії Чорноморського національного університету імені Петра Могили.

Мета конференції: проаналізувати героїчну і трагічну спадщину української історії ХХ ст. у контексті та подолання залишків радянської тоталітарної системи. Відповідно до Указу Президента України «Про заходи з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років» від 22.01.2016 № 17/2016 (яким 2017 рік проголошено Роком Української революції) та плану заходів з відзначення 100-річчя подій Української революції 1917–1921 років та вшанування пам’яті її учасників на період до 2021 року, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 26.10.2016 № 777-р.

На конференції були присутні більше 30 учасників з Одеси, Дніпра, Херсона, Миколаєва та Миколаївської області. Серед них були викладачі вузів, вчителі, студенти.

Особливу зацікавленість викликали наступні доповіді:

Котляр Ю. В. (д-р іст. наук, професор, завідувач кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна). Українська революція 1917–1921 рр. і Миколаївщина.

Міронова І. С. (д-р іст. наук, професор кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна). Поштовий зв’язок у перші роки становлення радянської влади в Україні (1917–1920 рр.).

Шевченко Н. В. (канд. іст. наук, доцент кафедри історії ЧНУ імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна). Українська національна революція 1917–1921 рр. у дзеркалі кампанії декомунізації 2015 року.

Ядловська О. С. (канд. іст. наук, доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, м. Дніпро, Україна). Центральна Рада та національні меншини Півдня України у розрізі державного будівництва.

Олексюк Т. Е. (студентка 634 групи, ЧНУ імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна). Революція крізь призму української державності: сучасні проблеми на фоні минулого.

Погановський А. О. (студент 434 групи, ЧНУ імені Петра Могили, м. Миколаїв, Україна). Гроші України доби Гетьманату(1918 р.).