Кириченко Олександр Анатолійович


доктор юридичних наук, професор,
професор кафедри цивільного та кримінального права і процесу

Кириченко

Освіта та професійний шлях 

В 1984 році Олександр Анатолійович закінчив юридичний факультет Київського державного університету імені Тараса Шевченка. З 1992 року працює викладачем, старшим викладачем, доцентом і професором кафедр кримінального права і процесу та криміналістики, теорії ОРД, деканом юридичного факультету різних вітчизняних вищих навчальних закладів, у тому числі й ЧНУ ім. П.Могили. З вересня 2014 року працює професором кафедри правознавства, завідувачем кафедри правознавства Навчально-наукового інституту історії, політології і права Миколаївського національного університету ім. В.О.Сухомлинського, а з вересня 2016 року, – за сумісництвом, – професором кафедри цивільного та кримінального права і процесу ЧНУ ім. П.Могили.

 

Захист дисертацій 

1992 р. – захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата юридичних наук на тему: «Класифікація мікрооб’єктів та їх значення у розслідуванні злочинів проти особи» зі спеціальності 12.00.09 – Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза, в спеціалізованій вченій раді юридичного факультету Київського державного університету імені Тараса Шевченка.

1996 р. – захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора юридичних наук на тему: «Основи криміналістичної мікрології» зі спеціальності 12.00.09 – Кримінальний процес та криміналістика; судова експертиза, в спеціалізованій вченій раді Національної юридичної академії імені Ярослава Мудрого.

 

Звання, нагороди та особисті відзнаки 

1995 р. – вчене звання доцента кафедри кримінального права і процесу.
2011 р. – вчене звання професора кафедри кримінального процесу і криміналістики.
2015 р. – грамота Територіального управління юстиції у Миколаївській області.
2016 р. – грамота департаменту освіти і науки Миколаївської облдержадміністрації.

 

Наукові інтереси: теорологія юриспруденції (класифікація юридичних наук, можливості їх удосконалення та перспективи розвитку, сутність та видовий поділ юридичних фактів, правопорушень та юридичної відповідальності, механізм передачі влади від виборців до суб’єктів владних повноважень, сутність та співвідношення гілок державної влади та ін.); удосконалення конституційного правового статусу соціосуб’єктів; доктрина абсолютної та відносної недопустимості погіршення правового статусу соціосуб’єктів, удосконалення судової влади; удосконалення правової регламентації освітянської діяльності, теорологія антиделіктних відомостей, удосконалення антикримінального судочинства, криміналістики та ордистики (теорії ОРД), розробка Конституційного кодексу України, Кодексів конституційного, трудового, ордистичного, виправно-трудового, виконавчого та ін. видів судочинства України тощо.

 

Електронна адреса: alankir23@ukr.net
Телефон: (0512) 50-03-32