Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької мови


Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови створена в 2020 році після реорганізації кафедр теорії та практики перекладу з німецької мови, заснованої в 2006 році, та романо-германської філології, створеної в 2010 році.

Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови є однією з випускових кафедр факультету і забезпечує підготовку студентів освітньо-кваліфікаційних рівнів «Бакалавр», «Магістр» денної і заочної форм навчання за спеціальністю 035 Філологія, спеціалізацією 035.043 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька.

На базі кафедри відкрито магістратуру за освітньо-кваліфікаційною програмою «Cучасна німецькомовна комунікація і переклад – німецька мова і література та англійська мова», що дозволяє отримати кваліфікацію «Перекладач з німецької та англійської мов, викладач двох іноземних мов (німецької та англійської) у ЗВО І-ІV рівнів акредитації» та вступити до аспірантури за спеціальністю 035 Філологія.

Кафедра романо-германської філології та перекладу з німецької  мови здійснює підготовку фахівців за освітньо-професійною програмою «Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька»

Випускники отримують диплом з кваліфікацією «Бакалавр  з філології за спеціалізацією 035.043 Германські мови та літератури (переклад включно), перша – німецька».

Кафедра, яку очолює кандидат філологічних наук, доцент Кирилюк Світлана Василівна, має потужний кадровий потенціал й вагомі досягнення в науковій діяльності. На кафедрі працюють кандидати філологічних наук, доценти (9), кандидати педагогічних наук, доценти (2), старші викладачі (1), викладачі (1) та аспіранти (1), які сумлінно виконують свій професійний обов’язок.

Навчально-методична робота кафедри здійснюється як цілісна система дій та заходів, які спрямовані на забезпечення якості професійної підготовки здобувачів першого та другого рівнів вищої освіти, підвищення кваліфікації викладацького складу кафедри, активізацію творчого потенціалу студентів в умовах повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Викладачі кафедри беруть участь у журі III етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з німецької, іспанської мов, II етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Національного центру «Мала академія наук України» з німецької, французької мов.

Науково-дослідна діяльність

Науково-дослідна діяльність кафедри романо-германської філології та перекладу з німецької мови здійснюється за темою: «Лінгвокогнітивний та перекладознавчий аспекти функціонування мовних одиниць у різних типах дискурсу». У межах кафедральної теми викладачі щорічно беруть активну участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях, семінарах, майстер-класах, публікують результати своїх наукових досліджень у  наукових фахових виданнях  України, монографіях, збірниках наукових праць, що індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus, Web of Scienсе.

Головним напрямком роботи кафедри є забезпечення навчального процесу через впровадження системи науково-дослідних, організаційно-методичних та виховних заходів щодо реалізації змісту освіти відповідно до державно-стандартних освітніх і кваліфікаційних рівнів. Допоміжними завданнями виступають тут принципи науковості, гуманізму, демократизму, наступності та безперервності, а також незалежності освіти від втручання будь-яких партій, організацій та юридичних осіб. Для виконання вказаних завдань кафедра має відповідну кадрову, матеріальну, методологічну та методичну бази. У підборі кадрів кафедра реалізує принципи спеціалізації науково-методичної кваліфікації (тобто підготовку аспірантів і докторантів, у зв’язку з потребами навчального плану та з урахуванням допоміжного принципу хронологічного ущільнення – зміна аспектів викладання через кожні 5 років).

Професорсько-викладацький склад

Викладач Науковий ступінь, вчене звання Посада Контакти
Вакуленко

Тетяна Іванівна

кандидат педагогічних наук доцент vakulenko.t@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-82
Водяна
Людмила Володимирівна
кандидат філологічних наук доцент vodyna.lydmila@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Гончаренко Людмила Олексіївна кандидат філологічних наук доцент lyudmyla.honcharenko@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Каірова

Тетяна

Сергіївна

кандидат філологічних наук доцент tetyana.kairova@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Кіршова

Ольга Володимирівна

кандидат педагогічних наук доцент olha.kirshova@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Мозолевська Аліна Сергіївна кандидат філологічних наук доцент alina.mozolevska@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Мукатаєва
Ярослава Василівна
кандидат філологічних наук доцент yaroslava.mukatayeva@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Павлюк
Христина Богданівна
кандидат філологічних наук доцент pavliuk.h@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-82
Польберг

Лариса Володимирівна

кандидат філологічних наук доцент larysa.polberh@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-82
Мусафір
Валерія Факімівна
кандидат філологічних наук доцент (б.в.з.) valeriya.muratova@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Кирилюк
Світлана Василівна
кандидат філологічних наук в.о.завідувача кафедри, доцент (б.в.з.) kirilyuk.s@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82
Пітерова

Наталія

Анатолівна

старший викладач natalya.piterova@chmnu.edu.ua
(0512) 76-55-82
Сідень
Олена Ігорівна
аспірант siden.o@chmnu.edu.ua
Google Scholar
(0512) 76-55-82

Міжнародна діяльність

У межах наукового, культурного та університетського співробітництва кафедра здійснює міжнародну співпрацю з університетами Німеччини, Франції, Іспанії, Норвегії, співпрацює з Гете-Інститутом, із Посольством Франції, Іспанії в Україні та організацією Alliance Française. Викладачі кафедри мають можливість проходити стажування за кордоном, постійно підвищувати свій професійний рівень у Німеччині, Іспанії, Франції. Викладачі мають міжнародні сертифікати з німецької, іспанської, французької мов. Щороку на кафедрі працюють носії мови з Німеччини, Австрії, які є викладачами ДААД та фонду Боша. Викладачі кафедри співпрацюють з видавництвами Німеччини, Австрії, Іспанії, Франції, здійснюють апробацію сигнальних екземплярів нових підручників.

Однією із складових міжнародної співпраці є стажування студентів факультету філології у всесвітньо відомих закордонних університетах. Студенти  долучаються до реалізації проєкту «Studybridge» (університет Саарланду, Німеччина), проєкту Європейської Комісії за програмою Еразмус+, стипендіальних програм DAAD.

Ми в соціальних мережах

Ми дуже цінуємо кожного з вас, тому створили спеціальні групи кафедри романо-германської філології та перекладу з німецької мови у популярних соціальних мережах для того, щоб оперативно та якісно інформувати вас про новини нашої кафедри та факультету. Підписуйтесь та будьте у курсі всіх новин:

Instagram
Telegram (загально для факультету філології)
Телеграм-канал факультету філології
Facebook