Кафедра екології ЧНУ ім. Петра Могили стала співорганізатором Україно – Германського проєкту


В період з 17 по 23 жовтня кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили стала співорганізатором проєкту зустрічей молоді з Миколаєва та Берліну на тему «Let’s talk about NEXUS: німецька та українська молодь за водну, енергетичну і харчову безпеку, а також охорону навколишнього середовища» разом з німецькою громадською організацією  IWEK e.V. Initiative für Wissensaustausch, Empowerment und Kultur (керівник – Ганна Слободянюк-Монтавон) та кафедрою екологічної хімії НУК ім. адмірала Макарова (представник кафедри – доцент Інна Тимченко), що відбувся за фінансової підтримки Meet up: Deutsch-Ukrainische Jugendbegegnungen Німецько-Українські зустрічі  від EVZ Foundation.

фото _1.jpg

Українсько-німецька команда проєкту «Let’s talk about NEXUS»

 

В рамках проєкту було заплановано візити двох груп молоді з України та Німеччини до Миколаєва та Берліну, але через епідемію COVID-19 українські учасники не змогли відвідати Німеччину. Проте, не зважаючи на карантин та епідеміологічні обмеження, проєкт вдалося реалізувати та відвідати унікальні місця Миколаївщини, а саме: НПП «Білобережжя Святослава», НПП «Бузький Гард», РЛП «Тилігульський» та водозабір МКП «Миколаївводоканал» на р. Дніпро (с. Микільське, Херсонської області).

фото_2.jpg

Візит до НПП «Білобережжя Святослава» (Кінбурнська коса)

Основна мета проєкту «Let’s talk about NEXUS» – це дослідження зв’язків, пошук балансу між використанням прісної води для різних складових господарського комплексу – енергетики та індустрії, виробництва сільськогосподарських культур та рибного господарства, використання для забезпечення питних потреб.

фото_3.JPG

Учасники проєкту на водозаборі МКП «Миколаївводоканал»

 

Результатом проєкту стануть відеоматеріали про кожний об’єкт, який було відвідано учасниками, з історіями про те, як в цьому місці використовується прісна вода, як вона «працює», які існують проблеми її використання та можливі шляхи їх вирішення. Відео заплановано використовувати в просвітницьких цілях, основною цільовою аудиторією стануть школярі та студенти, які повинні знати і розуміти, що сьогодні ВОДА – це найважливіший ресурс на планеті, тому її раціональне використання, збереження водних екосистем має бути головним завданням людства, від вирішення якого залежить чи збережемо ми життя на Землі.

Матеріал підготувала:

викладач кафедри екології,

проєктний менеджер “Let’s talk about NEXUS” Діана Крисінська