Кафедра екології ЧНУ ім. Петра Могили інформує, що 22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття


Кафедра екології ЧНУ імені Петра Могили інформує, що 22 травня – Міжнародний день біологічного різноманіття.

 20 грудня 2000 року Генеральна Асамблея ООН оголосила 22 травня Міжнародним днем біологічного різноманіття (Резолюція 55/201).

Біологічне різноманіття є фундаментом життя і його збереження є невід’ємною умовою для існування людства. На жаль, інтенсивне використання компонентів біорізноманіття спричиняє виснаження та знищення природних ресурсів: багато видів і екосистем перебувають під загрозою зникнення, а генетичний потенціал також стає уразливим.

У 1992 році була укладена Конвенція про біологічне різноманіття під час конференції в Ріо-де-Жанейро. Термін «біорізноманіття» охоплює всі види живих організмів, від мікроорганізмів до ссавців, включаючи й людину. Головною метою Конвенції є збереження біологічного різноманіття на генетичному, видовому і екосистемному рівнях.

Україна ратифікувала Конвенцію 29 листопада 1994 року через рішення Верховної Ради і прийняла ряд законів, що регулюють питання збереження та використання біологічного та ландшафтного різноманіття. Національна Комісія з питань збереження біорізноманіття та Міністерство екології та природних ресурсів України координують реалізацію положень законів та відповідних програм на національному рівні.

Міжнародний день біологічного різноманіття, який відзначається щороку, є прекрасною нагодою нагадати про важливість збереження біорізноманіття та відчути відповідальність за збереження цінного спадку для сучасних і майбутніх поколінь.