Історія становлення - ЧНУ iм. Петра Могили

Історія становлення

Історія кафедри історії та теорії держави і права бере свій початок у 2006 році. На первісному етапі існування факультету правничих наук відповідно до рішення Вченої Ради Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили комплексу «Києво-Могилянська академія» та наказу від 29 червня 2006 року № 798/К «Про закріплення викладачів за кафедрами» було створено кафедру загально-правових наук.

Наказом від 11 вересня 2006 року відповідно до рішення Вченої ради від 07.09.2006 р. факультет правничих наук було перейменовано у юридичний факультет, а вже в жовтні того ж року кафедра загально-правових наук була перейменована  на кафедру історії та теорії держави і права (відповідно до рішення Вченої ради Миколаївського державного гуманітарного університету імені Петра Могили комплексу «Києво-Могилянська академія» та наказу від 31 жовтня 2006 року № 234/К «Про перейменування кафедр на юридичному факультеті»).

За період існування кафедри історії та теорії держави і права завідувачами кафедри були: кандидат юридичних наук,  доцент Світлана Григорівна Ковальова, кандидат юридичних наук, доцент Віктор Олександрович Ситник, кандидат юридичних наук, доцент Іванна Стефанівна Лісна.

Нині до складу кафедри історії та теорії держави і права входять (2015-2016 н. р.):

• Іванна Стефанівна Лісна – завідувач кафедри, к.ю.н., доцент
  • Світлана Григорівна Ковальова – к.ю.н., доцент
  • Оксана Валеріївна Валецька – к.ю.н., доцент
  • Володимир Васильович Коновалов – старший викладач
  • Сніжана Сергіївна Панченко – старший викладач
  • Марія Володимирівна Міщенко – старший викладач (за зовнішнім сумісництвом), нотаріус
  • Марія Андріївна Деміда – аспірантка
  • Анатолій Анатолійович Тітаренко – аспірант.

Вчені кафедри здійснюють широку програму науково-дослідних робіт у різних сферах юридичної науки. Наукова тема кафедри – актуальні проблеми вітчизняного державо і право творення.

На базі кафедри історії та теорії держави і права  Чорноморського державного університету ім. П.Могили діє Юридична клініка «V E R I T A S».

Юридична клініка створена на виконання Указу Президента України від 18.10.2001 року №992/2001 “Про національну програму правової освіти населення”, типового положення “Про юридичні клініки вищих навчальних закладів”, Статуту ЧДУ ім. П. Могили.

Починаючи з першого набору студентів-юристів виникла ідея створення юридичної клініки для практичного застосування майбутніх знань, для підготовки вже під час перших кроків на ниві юриспруденції висококваліфікованих кадрів, безперечно і для подолання психологічного бар’єру перед дорослим життям у якості фахівця зі спеціальності «Право».

Юридичну клініку очолює кандидат юридичних наук, доцент Іванна Стефанівна Лісна. До її складу входять консультанти – студенти 4-5 курсів юридичного факультету, волонтери – студенти 1–3 курсів. Допомогу у наданні практичних порад і консультацій здійснюють куратори – викладачі-практики.

Консультанти Юридичної клініки надають безкоштовну правову допомогу малозабезпеченим та іншим соціально вразливим верствам населення з таких галузей права: цивільне, сімейне, житлове, земельне, соціальне забезпечення.

Також при кафедрі діє Науковий історико-правовий гурток «Скіфія», який очолює доцент, кандидат юридичних наук Іванна Стефанівна Лісна, переважно до гуртка входять студенти 1 та 2 курсу юридичного факультету.

Гурток також має власну стіннівку, де публікуються основні заходи, звіти про ці заходи. До статей стіннівки додаються фотокартки з засідань та мандрівок гуртку. Члени Наукового історико-правового гуртку «Скіфія» досліджують сторінки української історії та права.

За роки існування кафедра тісно співпрацює з іншими кафедрами університетів України: Національний університет «Києво-Могилянська академія»; Національний авіаційний університет «Аеро: повітряне і космічне право»; кафедра теорії та історії права НУК ім. адмірала Макарова; Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника; РУДН; Філія Російської академії народного господарства та державної служби у м. Липецьку, Міжнародний гуманітарний університет та ін.

Травня
Психологічний Тест

26 травня буде проводитись психологічний тест для вступу на навчання до ХПУПС ім. Івана Кожедуба.

Травень
Шановні науковці, працівники університету, ми щиро вітаємо вас з Днем науки!

Хай будуть із вами здоров’я і сила, І доля хай буде ласкава і щира, Щоб втоми не знали і суму ніколи, Хай злагода з миром панують у домі, І серце наповнюють щастя й надія. Ви – промені сонця, що гріють …

Травень
Оцінювання фізичної підготовленості студентів

25 – 26 травня о 14.00 у ЧНУ імені Петра Могили відбудеться щорічне оцінювання фізичної підготовленості студентської молоді.