Інтерв’ю з викладачем: Олександр Бєліков


Продовжуємо спілкуватися з викладачами ЧНУ ім. Петра Могили. Бути гарним викладачем – це не лише добре знати та викладати свій предмет, а й бути активним соціальним діячем та прикладом для наслідування. Четверте інтерв’ю – з викладачем кафедри автоматизації та коп’ютерно-інтегрованих технологій, Олександром Євгеновичем Бєліковим.

Ви часто обираєте такий транспорт пересування як велосипед. З чим це пов’язано?

Екологія, зручність,  економія, здоровий спосіб життя. Я приїжджаю на велосипеді швидше, ніж на маршрутці. Я не дихаю тим, що  в маршрутці (зазвичай – це неприємно). Частково економлю гроші і майже не хворію.

Ви є автором та співавтором 12 патентів за тематикою приладобудування. Чи можете коротко назвати деякі з них? З ким у співавторстві розроблені ці патенти?

Майже всі патенти – у співавторстві з Олександром Миколайовичем Труновим. Саме Олександр Миколайович навчив мене як це робити. Перший патент я отримав, коли був студентом.  Я писав диплом і Олександр Миколайович був моїм керівником. Ми обрали тему і він дав мені місяць, аби я знайшов патенти за цією темою і подумав, що можна зробити нового в цій сфері. Я місяць шукав і знайшов купу матеріалу. Прийшов до Олександра Миколайовича і кажу, що все вже перероблено, там більше нічого не можна зробити. Але він взяв матеріали і через тиждень вказав, що може бути новим за цією темою. Після того я зрозумів, що це не так вже й складно. Ти не велика людина, щоб робити якісь великі відкриття, але маленькі удосконалення – це нескладно.
Оскільки в мене профіль навчання був «Медичні прилади», то більшість патентів якраз направлені на медицину, тобто на медичне приладобудування. Але потрохи я намагаюсь працювати і в інших сферах, пов’язаних з приладобудуванням.

Де ви найчастіше демонструєте свої винаходи?  Чи берете ви участь у заходах Миколаєва або за його межами?

Стосовно патентів, то їх більш роблять для університету. Я не власник патентів, я винахідник. Власником є університет і це, як на мене, нормально. Ніколи особливо не думав, що патенти можуть приносити якусь фінансову користь. У плані впровадження – це складно, особливо з медичної сфери.
А от як стратрапи – це вже цікавіше. Коли розпочались ось ці заходи зі стратапами,  я теж підключився зі своїми ідеями, з ідеями, спільними з Олександром Миколайовичем та спільними зі студентами. Два найпотужніші стартапи – це маска з запатентованою методикою омолодження шкіри та світлодіодна ковдра для лікування новонароджених.
Останній наш виграш був минулої весни. Ми посіли перше місце в Києві на Міжнародному  Чемпіонаті стартапів «Golden Byte – 2018» зі світлодіодною ковдрою.

 

Випускник Могилянки Павло Рєка у 2018 році розробив і представив «сонячну черепицю». Раніше ви говорили, що він працював над цим ще в стінах Могилняки.  Розкажіть, будь ласка, про це детальніше.

 

З Павлом ми познайомились вже на практиці, він був у мене студентом. Спочатку ми працювали над тим, що не було пов’язано ні з сонячною черепицею, ні з моїми розробками. Але потім ми і зробили перший стартап – маску. Вперше виступили з нею на «Business opportunities» у нас в університеті, де посіли 2-ге місце, познайомились з бізнесменами і почався рух і план впровадження цієї маски.
Паралельно  з цим  ми почали працювати і над портативними сонячними панелям, які представили вже на наступному конкурсі. В лабораторії розробляли різні зразки та пробували різні технології. І колись Павло запропонував, що треба робити таку черепицю. І я сказав: «Це буде цікаво. Роби!». Далі він розробляв вже це сам. Почав працювати на фірмі, яка займається встановленням сонячних електростанцій на дахах, і там  його ідеї  підтримало керівництво компанії.

 

Що ви можете порадити молодим винахідникам?

Я постійно спілкуючись зі студентами, запитую їх: «Чого ви хочете?». Більшість студентів, на жаль,  не знає цього. Це проблема. І от я б хотів, щоб вони частіше ставили собі  це питання «А чого я хочу?» та визначились з тим, чого вони хочуть. А якщо вони визначаться – далі вже не проблема, далі треба просто йти в цьому напрямку.

Події та оголошення


вересня
2
Стипендії для українців на міжнародну програму CANactions School ‘Creating Homes for Tomorrow’

Activating Urban Periphery in Eastern Europe Programme (ACT I UP) за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини надає 10 стипендій претендентам/кам з України на участь в освітній програмі CANactions School ‘Creating Homes for Tomorrow’. Стипендії покривають 75% вартості навчання (повної …

серпня
19
Запрошуємо на Holi Run Ukraine (Kyiv) – Кольоровий забіг

Стань волонтером найяскравішої події цієї осені! П’ятикілометровий забіг Holi Run – це різнобарв’я, дитяча радість та позитивне ставлення до життя. Це яскраве безумство, що перетворює біг в свято. Фестиваль фарб Холі не обмежується лише одним днем в році. Відкрито осінній …

серпня
18
Студенти 3 курсу українських університетів запрошуються на науково-дослідницьке стажування в Канаді в 2020 році!

Програма Mitacs Globalink Research Internship – це міжнародна ініціатива для іноземних студентів з України, Австралії, Бразилії, Китаю, Франції, Індії, Німеччини, Мексики, Саудівської Аравії та Тунісу для дослідницького стажування в Канаді. З травня по вересень кожного року учасники, що пройшли відбір, …