Інтерв’ю з викладачем: Олександр Бєліков


Продовжуємо спілкуватися з викладачами ЧНУ ім. Петра Могили. Бути гарним викладачем – це не лише добре знати та викладати свій предмет, а й бути активним соціальним діячем та прикладом для наслідування. Четверте інтерв’ю – з викладачем кафедри автоматизації та коп’ютерно-інтегрованих технологій, Олександром Євгеновичем Бєліковим.

Ви часто обираєте такий транспорт пересування як велосипед. З чим це пов’язано?

Екологія, зручність,  економія, здоровий спосіб життя. Я приїжджаю на велосипеді швидше, ніж на маршрутці. Я не дихаю тим, що  в маршрутці (зазвичай – це неприємно). Частково економлю гроші і майже не хворію.

Ви є автором та співавтором 12 патентів за тематикою приладобудування. Чи можете коротко назвати деякі з них? З ким у співавторстві розроблені ці патенти?

Майже всі патенти – у співавторстві з Олександром Миколайовичем Труновим. Саме Олександр Миколайович навчив мене як це робити. Перший патент я отримав, коли був студентом.  Я писав диплом і Олександр Миколайович був моїм керівником. Ми обрали тему і він дав мені місяць, аби я знайшов патенти за цією темою і подумав, що можна зробити нового в цій сфері. Я місяць шукав і знайшов купу матеріалу. Прийшов до Олександра Миколайовича і кажу, що все вже перероблено, там більше нічого не можна зробити. Але він взяв матеріали і через тиждень вказав, що може бути новим за цією темою. Після того я зрозумів, що це не так вже й складно. Ти не велика людина, щоб робити якісь великі відкриття, але маленькі удосконалення – це нескладно.
Оскільки в мене профіль навчання був «Медичні прилади», то більшість патентів якраз направлені на медицину, тобто на медичне приладобудування. Але потрохи я намагаюсь працювати і в інших сферах, пов’язаних з приладобудуванням.

Де ви найчастіше демонструєте свої винаходи?  Чи берете ви участь у заходах Миколаєва або за його межами?

Стосовно патентів, то їх більш роблять для університету. Я не власник патентів, я винахідник. Власником є університет і це, як на мене, нормально. Ніколи особливо не думав, що патенти можуть приносити якусь фінансову користь. У плані впровадження – це складно, особливо з медичної сфери.
А от як стратрапи – це вже цікавіше. Коли розпочались ось ці заходи зі стратапами,  я теж підключився зі своїми ідеями, з ідеями, спільними з Олександром Миколайовичем та спільними зі студентами. Два найпотужніші стартапи – це маска з запатентованою методикою омолодження шкіри та світлодіодна ковдра для лікування новонароджених.
Останній наш виграш був минулої весни. Ми посіли перше місце в Києві на Міжнародному  Чемпіонаті стартапів «Golden Byte – 2018» зі світлодіодною ковдрою.

 

Випускник Могилянки Павло Рєка у 2018 році розробив і представив «сонячну черепицю». Раніше ви говорили, що він працював над цим ще в стінах Могилняки.  Розкажіть, будь ласка, про це детальніше.

 

З Павлом ми познайомились вже на практиці, він був у мене студентом. Спочатку ми працювали над тим, що не було пов’язано ні з сонячною черепицею, ні з моїми розробками. Але потім ми і зробили перший стартап – маску. Вперше виступили з нею на «Business opportunities» у нас в університеті, де посіли 2-ге місце, познайомились з бізнесменами і почався рух і план впровадження цієї маски.
Паралельно  з цим  ми почали працювати і над портативними сонячними панелям, які представили вже на наступному конкурсі. В лабораторії розробляли різні зразки та пробували різні технології. І колись Павло запропонував, що треба робити таку черепицю. І я сказав: «Це буде цікаво. Роби!». Далі він розробляв вже це сам. Почав працювати на фірмі, яка займається встановленням сонячних електростанцій на дахах, і там  його ідеї  підтримало керівництво компанії.

 

Що ви можете порадити молодим винахідникам?

Я постійно спілкуючись зі студентами, запитую їх: «Чого ви хочете?». Більшість студентів, на жаль,  не знає цього. Це проблема. І от я б хотів, щоб вони частіше ставили собі  це питання «А чого я хочу?» та визначились з тим, чого вони хочуть. А якщо вони визначаться – далі вже не проблема, далі треба просто йти в цьому напрямку.

Події та оголошення


листопада
26
Запрошуємо на вебінари від ресурсу Web of Science Group для наукової діяльності та її оцінки

Запрошуємо науковців та всіх бажаючих на безкоштовні вебінари від  ресурсів Web of Science Group Clarivate Analytics!   26 листопада, вівторок 16:15 Тема:Пошук та аналіз наукової літератури на платформі Web of Science. Реєстрація за посиланням.   27 листопада, середа 16:15 Тема: Публікаційна стратегія науковця. Реєстрація за посиланням. …

листопада
22
Запрошуємо на відкриту лекцію в рамках роботи клубу практичної соціальної роботи Social Work Practice Club

22 листопада 2019 року відбудеться відкрита лекція «Implementation of Principles of Social Justice in the USA». Спікер: Sonya Geba – стипендіантка програми міжнародних академічних обмінів імені Фулбрайта, Браунський університет (Brown University). Чекаємо на вас о 12:30, аудиторія 10-109.

листопада
28
Наукова бібліотека імені Петра Могили запрошує на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Магія та література»

Шановні друзі! У продовження проекту «lectorium» запрошуємо на відкриту лекцію від Олександри Філоненко «Магія та література». Лекція відбудеться 28 листопада у приміщенні Філологічної бібліотеки (11 корпус, цокольний поверх). Початок о 14:00. Не пропустіть свій шанс зануритися у світ таємничого та незвичайного!