ТЕРОРИЗМ:
КОРОТКО ПРО ГЛОБАЛЬНУ ПРОБЛЕМУ СУЧАСНОСТІ
Відповідно до Закону України від 20.03.2003 № 638-IV «Про боротьбу з тероризмом», тероризм – це суспільно небезпечна діяльність, яка полягає у свідомому, цілеспрямованому застосуванні насильства шляхом захоплення заручників, підпалів, убивств, тортур, залякування населення та органів влади або вчинення інших посягань на життя чи здоров’я невинних людей або погрози вчинення злочинних дій з метою досягнення злочинних цілей.
Згідно із законодавством України терористичною визнається діяльність, яка охоплює:
Залежно від специфіки інтересів та сфер розгортання, глобальний тероризм поділяється на окремі форми: ідейний, політичний, націоналістичний, патріотичний, релігійний, економічний.
Ідейний тероризм. Така форма тероризму визначається несумісністю різних ідейних принципів, які сповідуються окремими суб’єктами.
Політичний тероризм. Форма тероризму, яка характеризується виникненням окремих угруповань, що забезпечують реалізацію відповідних політичних цілей у межах окремих національних держав. Такі угрупування, які мають політичний характер, передусім ставлять за мету фізичне знищення окремих політичних лідерів у межах окремих держав. Слід також зазначити, що політичний тероризм здійснюється з метою посилення окремою державою свого впливу, зміцнення безпеки своїх громадян.
Націоналістичний тероризм. Основним ідеологічним засобом розгортання націоналістичного тероризму є посягання на відкритість та самоідентичність національного розвитку (мова, культура).
Патріотичний тероризм. Така форма тероризму базується на прагненні окремої держави протистояти глобалізаційним викликам шляхом патріотичного розвитку. В цьому плані в межах окремих держав світу виникають певні організації, діяльність яких має радикально-націоналістичний характер і спрямована на тотальне відстоювання націоналізму у його крайніх формах.
Релігійний тероризм. Найбільш небезпечним є релігійний тероризм, що ґрунтується на релігійному факторі. Така форма тероризму має транснаціональний характер. Саме транснаціональний тероризм найбільш адекватно розкриває характер сучасного глобального тероризму, оскільки він передусім указує на загальнопланетарний характер його дій.
Економічний тероризм. Така форма глобального тероризму характеризує застосування різних форм насилля в господарсько-економічній сфері.
Тероризм як явище має глибокі історичні корені. Його історія нараховує стільки ж років, скільки й історія людської цивілізації, адже поява тоталітарних або демократичних товариств так чи інакше породжувала терористичні явища. Ми є свідками того, що кінець ХХ і початок ХХІ століття характеризуються небувалим сплеском терористичних актів, у результаті яких загинули тисячі невинних людей, знищені значні матеріальні цінності.
Тероризм є достатньо складним феноменом, який постійно змінюється. Його механізми фінансування й підтримки, методи атаки та вибору цілей постійно еволюціонують, і це значною мірою ускладнює ефективну стратегію протистояння цьому явищу. Тероризм наразі став глобальною загрозою, яка, своєю чергою, потребує глобальних дій у відповідь, причому ця відповідь повинна охоплювати як джерела тероризму, його причинність і запобігання цьому злочину, так і адекватні та результативні механізми боротьби з ним.
НОРМАТИВНО-ПРАВОВІ АКТИ,
ЩО РЕГУЛЮЮТЬ БОРОТЬБУ З ТЕРОРИЗМОМ
ЗАПОБІГАННЯ, ВИЯВЛЕННЯ ТА ПРИПИНЕННЯ ТЕРОРИСТИЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
На жаль, ніхто не застрахований від тероризму. Тому для кожного з нас важливо знати, як потрібно поводитися та як реагувати вразі терористичного акту.
Дії під час виявлення підозрілого пакета, сумки, коробки
Дії під час перестрілки чи вибуху
Дії у випадку захоплення літака (автобуса)
Якщо ви стали жертвою телефонного терориста
Якщо перебуваєте в приміщенні під час теракту
Вас затиснуло в натовпі під час теракту
Вас взяли в заручники
Боротьбою з тероризмом займається Служба безпеки України.
КОНТАКТИ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ СТОСОВНО ПИТАНЬ ПОПЕРЕДЖЕННЯ ТЕРОРИСТИЧНОГО АКТУ
АБО ЙОГО ВИЯВЛЕННЯ
Електронна скринька: callcenter@ssu.gov.ua
Телефон Служби безпеки України в Миколаївській області: (0512)37-00-70.
Цілодобовий безкоштовний телефон довіри Служби безпеки України: 0-800-501-482.
Лист МОН №19-623 від 09.11.2020
Шановні колеги Навчально-науковий інститут післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили, на підставі Наказу МОЗ України №446 від 22.02.2019. «Деякі питання безперервного професійного розвитку лікарів» та постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 2018 року № 302 «Про затвердження Положення про систему …
Навчально-науковий центр соціально-психологічної підтримки, професійного розвитку та сприяння працевлаштуванню запрошує викладачів та усіх співробітників ЧНУ імені Петра Могили на психологічну трансформаційну гру “Подорож до щастя”. Гра відбудеться 25 листопада 2020 року о 12:30 в аудиторії 10-109.
12 листопада в ЧНУ імені Петра Могили відбудеться 2-й міжнародний воркшоп Information-Communication Technologies & Embedded Systems (ICT&ES-2020) з питань інформаційно-комунікаційних технологій та вбудованих систем. Захід проводиться Факультетом комп’ютерних наук ЧНУ імені Петра Могили. Мета ICT&ES – створити платформу для публікації …