Ідеальний викладач очами студента


Часто студенти скаржаться на викладачів: занижені оцінки, нудні лекції, незрозумілі пояснення та інше. Ставлення до викладача впливає на ставлення до предмета і навчання студента загалом. Тож, аби покращити умови навчання, провели дослідження й визначили риси ідеального викладача для студентів. Що ж важливо для студентів?

Зовнішність, стать та вік?

Як показує практика, ці показники відіграють не головну роль. Навіть дуже приємний лектор, дівчина чи хлопець не зможуть утримати увагу студентів більше, ніж на одній лекції, якщо не зацікавлять предметом.

Товариськість?

На відмінну від першої риси, товариськість є однією з головних. Адже вміння знайти спільну мову з будь-якою людиною – запорука вдалої подачі матеріалу. Завдяки порозумінню зі студентами, викладач може бути впевнений у тому, що матеріал був засвоєний.

Ерудованість?

Це також одна з головних рис. Адже студенти хочуть навчатись в ерудованих спеціалістів. Начитаність і різнобічні знання педагогів повинні вражати і одночасно надихати студентів на отримання більшої кількості інформації в цілому і з певного предмету, зокрема. Дуже цікаво слухати викладачів, які наводять величезну кількість різноманітних прикладів, розповідають різні ситуації, про які йде мова на лекції.

Форма подачі матеріалу?

Цей пункт посідає вирішальне значення під час розуміння і запам’ятовування інформації. Кожен викладач повинен бути прекрасним оратором. Можна знову ж сказати, що красномовство – це талант. Комусмь пощастило, а комусь – ні. Але згадаймо Демосфена. Він хотів говорити добре і багато працював над собою, у результаті – до наших днів про нього збереглася пам’ять, як про прекрасного оратора. Особливо важливі для лектора дикція і гучний спокійний голос.

Щоб атмосфера в аудиторії під час занять була більш довірливою і невимушеною, потрібен зв’язок між студентом і викладачем. Найчастіше це досягається у разі невеликих паузах під час лекції, коли студент відпочиває від постійного письма, а лектор розповідає що-небудь цікаве або смішне, а отже – важливим є почуття гумору педагога.

Підсумовуючи, можна сказати, що викладач повинен бути, перш за все, цікавою особистістю. Головними якостями викладача є:

  • комунікабельність,
  • ерудиція,
  • професіоналізм у своїй справі,
  • красномовство (вільне володіння словом, логіка, дикція, почуття гумору і т. д.),
  • постійна робота над собою.

Викладач повинен бути цікавою людиною, тоді і його предмет стане цікавою наукою, а не рутинною начиткою.

 

 

Події та оголошення


веренся
26
Запрошуємо на Manhattan Short Film Festival 2019

З 26 по 28 вересня у кінотеатрі «Батьківщина» відбудеться Manhattan Short Film Festival 2019  Щорічний Манхеттенський кінофестиваль проходить в 300 містах на всіх континентах. Кожен глядач може стати членом міжнародного журі і взяти участь у виборі кращої короткометражки року. В …

Запрошуємо на роботу в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили!

Шукаємо людину на посаду редактора сайту в Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили! Навчальний медіацентр ЧНУ ім. Петра Могили відповідає за роботу з найактуальнішою та найцікавішою інформацією про ЗВО й забезпечує своєчасне висвітлення новин на сайті університету та офіційній сторінці …

вересня
27
Оголошено триденний тренінг-інтенсив «Час розслідувати» для журналістів

Миколаївський центр журналістських розслідувань оголошує набір на триденний тренінг-інтенсив «Час розслідувати» для журналістів з Миколаївської та Одеської областей. Дата та місце проведення: 11-13 жовтня, місто Миколаїв. Протягом тренінгу учасники опанують методологію проведення журналістських розслідувань, навчаться працювати з базами даних та он-лайн інструментами зі …