Електронний кабінет вступника 2020: нововведення


1 серпня, цьогорічні вступники,  почнуть реєструвати електронні кабінети. У 2020 році є чимало нововведень. Пропонуємо з ними ознайомитися.

  1. Реєстрація двох видів е-кабінетів

На сайті вперше з’явиться можливість реєстрації двох окремих електронних кабінетів.

Кабінет 1: Для вступу із сертифікатом ЗНО на основі повної загальної середньої освіти для здобуття освітнього ступеня «фаховий молодший бакалавр», «молодший бакалавр», «бакалавр» і «магістр» (медичного, фармацевтичного та ветеринарного спрямувань).

Кабінет 2: Вступ із сертифікатом ЄВІ/ЄФВВ на основі вищої освіти (диплом бакалавра, спеціаліста або магістра). Цей кабінет потрібно обрати для вступу для здобуття освітнього ступеня «магістр».

Тепер можна подавати електронні заяви не лише вступникам після 11-х класів, а й тим, хто вступає в магістратуру після бакалаврату.

  1. Вступники зі спеціальними умовами вступу (пільгами) можуть створювати е-кабінети

З 2020 року вступники зі спеціальними умовами вступу (пільгами) можуть подавати не тільки паперові заяви, а й створювати електронні кабінети і подавати електронні заяви на вступ. Відповідні пільги під час вступу будуть враховані. Це передбачено тільки у випадках, коли у вступника є документ про повну загальну середню освіту. Для цього запровадили новий модуль у системі ЄДЕБО — «Особи зі спеціальними умовами вступу».

Перед реєстрацією е-кабінету вступнику треба звернутися до закладу освіти (державного чи комунального) та надати пакет документів: паспорт, документ про повну загальну середню освіту та документ, що підтверджує право на пільги під час вступу. Навчальний заклад отримує документи і вносить відповідні дані цього вступника до ЄДЕБО. Потім вступник, реєструючи е-кабінет, одразу бачить повідомлення про те, що його ідентифіковано як пільговика. У минулі роки вступники цієї категорії подавали документи тільки в паперовій формі.

  1. Змінилася кількість заяв на різні спеціальності

У 2020 році вступник має право подати 5 заяв на 5 різних спеціальностей (у 2019 році можна було подати 7 заяв на 4 спеціальності). Кількість заяв на контракт залишилася незмінною.

  1. У 2020 році немає набору на «молодшого спеціаліста»

Натомість цьогоріч вперше здійснюється набір на здобуття ступеня «фаховий молодший бакалавр». Це продиктовано змінами до Закону України «Про вищу освіту».

  1. Мінімальний конкурсний бал на бюджет — 125 балів

Цьогоріч встановлено мінімальний конкурсний бал для здобуття вищої освіти на бюджет — не менш ніж 125 балів.

  1. Оригінали документів можна подавати поштою чи на e-mail

Раніше оригінали документів можна було подавати тільки особисто. Зараз ця опція — зручніша: можна надіслати їх поштою чи електронною поштою. Відповідно, оригінали документів вступник має надати на початку навчання.

  1. У е-кабінетах додано подкаст, який полегшить роботу

У цьому подкасті вступники знайдуть відеороз’яснення та корисну інформацію, яка допоможе швидко зорієнтуватись у роботі сервісу. Раніше цю інформацію треба було шукати на різних ресурсах, а зараз усе в одному місці.

Джерело

фото.png