Електронні бібліотеки для навчання та роботи


Друковані книги завжди будуть в моді: деякі люди полюбляють яскраві обкладинки, запах друкованих сторінок або текстуру новенького паперу. Але доступ до електронних видань все більше набирає популярності.

Електронний формат – це книга в кишені, нижча ціна і швидкий доступ. Звісно, деякі книги в Інтернеті – це просто книги з магазинів на продаж, ще частина – нелегально завантажені. Але є сайти, де можна дістати і почитати  книги безкоштовно, швидко і легально, дотримуючись певних умов.  STUDWAY підібрав низку таких інтернет-бібліотек.

Бібліотека наукових праць JSTOR 

Сайт містить понад 12 мільйонів академічних статей і 100 тисяч книжок із 75 дисциплін. Бібліотека була заснована в США у 1994 році. Для того, аби читати книги на JSTOR, потрібно реєструватися. Доступ до контенту платний, але є й безкоштовні колекції. Існує програма доступності для бідних країн. 6 статей на місяць – саме стільки праць можна прочитати безкоштовно після реєстрації.

Сайт Twirpix

Сайт Twirpix є російськомовним. На ньому потрібно реєструватися через електронну пошту. Після цього користувачеві нараховують 100 балів, за які він може придбати інші файли на сайті. У середньому ціна підручників – 10 балів. Коли бали вичерпано, можна заплатити за потрібну книжку або викласти на сайт корисний контент, за завантаження якого будуть нараховувати бали.

На Twirpix зібрано багато книжок, статей, дисертацій і матеріалів на навчальні й наукові теми. Тут можна знайти матеріали для підготовки до іспитів, програми і посібники, документальну, художню і прикладну літературу, комікси. А також радує різноманітність рубрик: тут вам і конфліктологія і деревообробка, вивчення мов і креслення. Окрім цього є колекція періодики та аудіокнижок багатьма мовами.

Також в Інтернеті існує багато україномовних бібліотек.

Бібліотека української літератури «УкрЛіб»

На початку 2000-х на просторах Інтернету з’явилась Бібліотека української літератури «УкрЛіб». Мета створення сайту – зробити українську літературу доступною для всіх, хто хоче її читати. Тут публікують тексти художньої літератури, літературознавчі розвідки, біографії письменниць і письменників тощо.

Бібліотека УКРЛІТ

Зі схожим функціоналом виступає Публічна електронна бібліотека української художньої літератури УКРЛІТ.org. Вона існує з 2005-го року і публікує тільки нонфікшн та авторські біографії.

«Культура України»

Унікальні книжки можна знайти в Електронній бібліотеці «Культура України». Мінусом для читача може стати відсутність внутрішньотекстового пошуку, а також можливості копіювати цитати з тексту. Перевагою бібліотеки є колекція рідкісних і раритетних видань.

Вільна онлайн-бібліотека «Чтиво»

Як зазначають на сайті, це «зручна електронна книгозбірня як для пересічного читача, так і для людини, закоханої в літературу». Багато корисного зберігається на «Чтиво». Є великий вибір переважно україномовної літератури. Зрідка трапляється англомовна – на українські теми. Всі охочі можуть пропонувати для «Чтива» файли з коротким описом та автора чи авторку для «Теки авторів».

Читайте та збагачуйте свої знання та погляди разом з цими та іншими електронними бібліотеками!