Економічний Клуб ЧНУ імені Петра Могили під час карантину: інтерв’ю з ведучою Яною Тараненко


У ЧНУ імені Петра Могили діє Економічний клуб, який базується на факультеті економічних наук університету. Економічний клуб – це захід, на якому всі охочі можуть долучитися до обговорення цікавих актуальних кейсів та реальних ситуацій. Клуб для тих, хто хоче здобути вміння аналізувати ситуації з різних боків та бути в курсі подій.

Під час карантину засідання продовжуються і відтепер проходять в іншому форматі. Ведуча Економічного Клубу Яна Тараненко разом із підтримкою клубівців вирішили, що за наявних технічних можливостей клуб може збиратись і онлайн. Яна розповіла, як проходять заняття зараз і які плюси в онлайн-засіданнях вбачає.

  1. Скільки засідань Економічного Клубу в онлайн-форматі вже було проведено?

Станом на 12 травня було проведено 5 онлайн-засідань Економічного Клубу. Ми розпочали 10 квітня і намагаємось зустрічатись щотижня.

  1. Як і ким підбираються теми для засідань під час карантину? На що орієнтована більшість з них?

Теми нам диктує теперішня світова економіка. Я намагаюсь йти в ногу з часом, бути «в тренді», аби, по-перше, усім було цікаво, а по-друге, аби розвивати skill аналітики та розв’язку нетривіальних задач. Тому теми для засідань у нас завжди актуальні, орієнтовані на останні події в економіці світу або України. До прикладу, ми вже обговорювали перспективи реформи Укрзалізниці, наслідки від’ємних цін на нафту; порівнювали економіку за епідемії коронавірусу з економікою воєнного часу тощо.

Якщо казати сам процес виокремлення подій та підбір формату під кожне засідання, то цим займаємося переважно ми з Вікторією Антонівною Палеховою (доцент кафедри Економіки та підприємництва). Багато долучаються наші зіркові гості, випускники факультету, у яких завжди багато свіжих ідей і яких ми запрошуємо побути спікерами або рецензентами. Крім того, дуже враховуються ідеї студентів – клубівців, які можуть вносити пропозиції щодо тематики або формату.

  1. Як часто до вас приходять запрошені спікери?

Практикувати запрошення спікерів ми почали з минулого засідання, але це був настільки вдалий формат, що тепер вони будуть нашими гостями і надалі. Справді, мені здається, участь колишніх студентів, які тепер успішні дослідники у різних країнах світу – це родзинка Клубу.

Не можу не відзначити зараз пана Віктора Ханжина і пана Андрія Веремейчика, які роблять наші зустрічі цікавішими. Вони мають дуже свіжий критичний погляд, і в них завжди круті ідеї і відносно тем, і відносно дискусії.

  1. Які плюси та мінуси онлайн-засідань ви б виокремили?

Єдиний мінус, як на мене, це відсутність «живого» контакту. Але він не критичний. В іншому, в онлайн-форматі я бачу лише плюси. Ми можемо побачити один одного, передати свої емоції, поговорити та подискутувати так само, як і в аудиторії. Як на мене, онлайн-режим абсолютно не применшує цих можливостей. Але на додачу нам тепер набагато зручніше збиратись усім разом, не підлаштовуючись під розклад. Крім того, саме онлайн-формат дав можливість запрошувати людей, які фізично знаходяться в сотнях і тисячах кілометрів від Миколаєва.

  1. Чи стали б ви використовувати онлайн-зустрічі для проведення засідань Економічного Клубу?

Однозначно, так, цей формат повністю виправдав себе. Я не знаю, чи буде у нас можливість знаходити підходящий для усіх час зустрічей онлайн, бо після карантину знову велику роль гратиме розклад в університеті, а з деякими людьми у нас ще й велика різниця в часі. Ми подивимось, як буде краще, я поки не можу сказати, як ми будемо зустрічатись після карантину, але те, що ми іноді практикуватимемо такі онлайн-зустрічі, це точно.

Отже, якщо вас цікавить економіка, ви можете приєднатися до засідань Економічного Клубу ЧНУ імені Петра Могили. Щоб отримати  посилання на конференцію у скайп, слід зв’язатись із ведучою – Яною Тараненко або із знайомими вам членами Клубу. У спеціальній бесіді в Телеграмі ти зможеш дізнатися всі новини та тематики наступних зустрічей.