«Easy learning». Для студентів-журналістів


Сучасне навчання стає цікавим, практично корисним та модерновим завдяки використанню різних джерел інформації, вебсторінок та відвідування виступів нових спікерів. Наразі все більше виникає сторінок із нерелевантними та фейковими записами. Тож здобувачі освіти мають нагальні питання – як  не втрапити в халепу на через неправдиві сторінки, навчитися сортувати інформацію, отриманих від різних ЗМІ.

Продовжуємо допомагати актуальними порадами у сфері медійної грамотності нашим студентам та розвінчувати самі стереотипи від навчання на певному факультету в нашій постійній рубриці «Easy learning».

Сьогодні в колі нашої уваги опинилися студенти-журналісти, діяльність яких здатна впливати на суспільство, зацікавити будь-кого, незалежно від віку, статі, кола інтересів; самі ж журналісти ЧНУ імені Петра Могили можуть створювати подкасти, текстові та мультимедійні рубрики.

Аби все це застосовувати на практиці важко без теоретичних базових концепцій та самої практичної діяльності. Що може слугувати допомогою сучасним здобувачам освіти?

За бажання стати більш досвідченим оператором та монтажером можна знімати більше відео різних форматів та тривалості, таким чином зменшуватиметься кількість недоліків та покращуватиметься якість самих  робіт.

Журналіст – не тільки про часом пікантні фото та відеоматеріали, а й про влучно написані тексти, що привертають увагу будь-кого, тож незайвим є створенні хоча б по одному тексту в різних жанрах та стилях щодня.

Щоб до завершення університету отримати великий практичний досвід, гарним рішенням може слугувати влаштуватися працювати на теле- чи радіостудію.

Дистанційне навчання розвинуло можливості студентів до опанування нового ще більше, зокрема гарний журналіст – справа нелегка, медійник має завжди розвиватися та вчитися, у чому допомагають онлайнові курси.

А тепер детальніше про більш практичні поради.

Кваліфікований журналіст повинен мати базові теоретичні поняття зі своєї галузі, у чому допомагає посібник «Журналістика та основи редакторської майстерності» Віктора Жадька. У книзі розкриваються методи роботи в галузі журналістики, її значення в суспільному житті, роль і місце журналіста в системі ЗМІ та в редакторському колективі. Також висвітлено характер та особливості редакторського фаху, професійної вправності. Такий посібник стане корисним під час вивчення дисципліни «Основний журналістський фах».

Легко та швидко опанувати основні поняття журналістської сфери можна за допомогою підручника «Основи журналістики» Ігоря Михайлина, де чітко окреслено теоретичні теми, зокрема журналістика як галузь масово інформаційної  діяльності, функції журналістики, соціальна позиція журналіста, а також свобода преси та журналістської діяльності. Книга може бути основною для осягнення предмету «Теорія й історія журналістики».

Сучасні підходи до становлення студента фахівцем журналістської діяльності має підручник «Масові комунікації» Сергія Квіта, де основним предметом є професія журналіста, новітні українські революції, медіаформи, теорії масової комунікації, також розглядаються феномени, наприклад, постправда, гібридна війна, фейкова медіареальність та діяльність фактчекінгових організацій і аналітичних центрів. Тож посібник може стати в нагоді під час вивчення дисципліни «Медіавиробництво»

Журналіст – творча, прогресивна, актуальна та цікава професія, проте дуже вимоглива, а значить, потребує багато зусиль в опануванні фахом, у чому допоможуть наші поради.

Не пропустіть наступну публікацію порад у рубриці «Easy learning»!

Матеріал підготувала Анна Синякова,

студентка спеціальності «Українська філологія, англійська мова та переклад»,
фахівчиня Медіацентру ЧНУ імені Петра Могили