Доцент кафедри історії ЧНУ ім. Петра Могили Ольга Морозова стала переможницею конкурсу на участь у проекті «Інноваційний університет і лідерство»


Директор Науково-дослідного інституту полоністики,  кандидат історичних наук, доцент кафедри історії Ольга Морозова стала переможницею конкурсу на участь у проекті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету».

Захід проводиться  за підтримки Міністерства науки і вищої освіти Республіки Польща,  Міністерства освіти і науки України та під почесним патронатом Фундації польських ректорів – Інституту суспільства знань.

Співорганізаторами заходу виступають:

  • з польського боку – Варшавський університет, Ягелонський університет, Фундація Artes Liberales
  • з українського боку – Міжнародний благодійний Фонд “Міжнародний фонд досліджень освітньої політики”, Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Мета конкурсу: підготовка двох груп академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інтердисциплінарні, трансдисциплінарні, міжгалузеві освітні та освітньо-наукові програми в практики української вищої школи (7 – 31 жовтня 2019 р. група I), орієнтовані на вивчення польського досвіду та конструювання стратегічних програм розвитку українських університетів (4 – 29 листопада 2019р. група J)  і передбачає інтенсивне тренінгове навчання в Україні та Польщі та підготовку й реалізацію відповідних індивідуальних мікропроектів.

Терміни реалізації: липень 2019 року – червень 2020 року.

Головна ідея проекту в цілому полягає в ідентифікації потенційних лідерів змін в українських університетах, які знаходяться на середніх позиціях в академічній ієрархії та готові вже невдовзі взяти на себе відповідальність за хід модернізації української вищої школи. Саме для цих людей буде забезпечено високоякісний тренінг з особливостей створення та впровадження сучасних інтердисциплінарних, трансдисциплінарних, міжгалузевих освітніх та освітньо-наукових програм в практики української вищої школи, вивчення польського досвіду реалізації та конструювання стратегічних програм розвитку українських університетів, допомоги у створенні персональної мережі корисних та перспективних контактів, реалізації інноваційних мікропроектів в своїх ЗВО та університетських центрах, долучення до спільноти учасників проекту.

  • на попередньому етапі відбувся Всеукраїнський конкурс претендентів на участь у проекті (конкурсна комісія включає співорганізаторів проекту з Польщі та України).
  • на першому етапі (в Польщі – Варшава та Краків) відбуваються тренінги (2 тижні) з проблематики відповідних модулів, а по їх завершенні серія консультацій та індивідуалізованих зустрічей (2 тижні) з представниками академічного менеджменту, викладацького персоналу, органів державного та комунального управління, наукових установ, фондів, недержавних організацій, мас- та соціальних медіа та іншими стейкхолдерами в рамках проблематики модулів.
  • на другому етапі (в Україні) учасники проекту за допомоги польських та українських консультантів готують мікропроекти (як індивідуальні, так і групові) з удосконалення роботи своїх університетів, академічних центрів, або, навіть, всієї системи вищої освіти України в обраних напрямах.
  • підсумком проекту виступає презентація підготовлених мікропроектів та їх пропозиція Міністерству освіти і науки України, Спілці ректорів ВНЗ, власним університетам на підсумковій конференції в травні-червні 2020 р.