Досвід демократичних трансформацій Республіки Польща в лекції Пьотра Лізаковські


Новий рік розпочався продовженням реалізації проекту «Перехідні демократії з урахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки» за підтримки Вишеградського фонду. Реалізація даного проекту запланована на три академічні роки (2014–2017).

Проект передбачає введення до навчальної програми студентів факультету політичних наук спеціалізованого курсу, мета якого висвітлити процеси демократичних євроінтеграційних трансформацій у країнах Вишеградської четвірки (Республіка Польща, Чеська Республіка, Угорщина, Словацька Республіка). З цією метою 9 лютого 2017 р. до Чорноморського національного університету імені Петра Могили  було запрошено гостьового лектора з Польщі – викладача Військово-морської академії ім. Героїв Вестерплатте в м. Гдиня та консультанта програми ЄС ТАCIS, кандидата наук Пьотра Лізаковські. Лектор зустрівся зі студентами факультету політичних наук та прочитав їм лекцію на тему «The process of local government authorities transformation on the example of Polish Republic» («Трансформація місцевого самоврядування на прикладі Республіки Польща»).

Пьотр Лізаковські познайомив студентів ЧНУ імені Петра Могили з позитивними та негативними реформами Республіки Польща, а також продемонстрував найбільш ефективну реформу системи самоврядування. Студентів як ніколи зацікавила ця тематика, оскільки Україна перебуває в трансформаційному стані й надзвичайно важливо розуміти та дізнаватись більше про досвід інших держав щодо ефективного реформування. Найбільшу увагу привернуло питання студента: «Чи необхідно Україні переймати досвід Польщі?». Доктор Лізаковські відповів, що все залежить від країни, яка прагне реформ. Разом із тим гостьовий лектор визначив у планах на майбутнє співпрацю в рамках написання спільної монографії з професорами ЧНУ ім. Петра Могили, які так само досліджують питання трансформацій та реформ.

На сьогодні  проект «Перехідні демократії з урахуванням досвіду країн Вишеградської четвірки»  продовжує свою реалізацію у 2017 році. Він дає змогу підвищити зацікавленість студентської молоді до досвіду країн Вишеградської четвірки, покращити академічну мобільність викладачів та перейняти досвід у зарубіжних лекторів.

Окрім проектів від Міжнародного Вишеградського фонду, Чорноморський національний університет займається  також розробкою та реалізацією великої кількості інших різноманітних проектів у рамках співпраці з міжнародними фондами та іноземними університетами-партнерами.

11 14 DSC_0470