Валерій Володимирович Добровольський


доцент кафедри екології
Медичного інституту ЧНУ імені Петра Могили,
кандидат технічних наук, доцент

Добровольський

Освіта

У 1955 р. Валерій Володимирович закінчив машинобудівний факультет Миколаївського кораблебудівного інституту ім. адмірала С.О.Макарова.

1963 р. – захистив кандидатську дисертацію з технічних наук як пошукач в Ленінградському кораблебудівному інституті на тему: «Оптимізація наддуву суднового ДВЗ при обмеженні максимального тиску в циліндрі».

Членство в організаціях

Є членом-кореспондентом Української екологічної академії наук.

Звання, нагороди та особисті відзнаки

1964 р. – присуджено вчене звання доцента.
1970 р. – медаль «За доблестный труд».
1989 р. – медаль «Ветеран труда», Грамота Президії Верховної Ради Української РСР.
1993 р. – звання Члена-кореспондента Української Екологічної Академії наук.
2009 р. – Грамота «Подяка Прем’єр-міністра України».
2010 р. – Почесна Грамота Міністерства освіти і науки України.
2011 р. – медаль святого Петра Могили, медаль «20 років незалежності».

Наукові інтереси: теорія і практика екології та сталого розвитку.

 

Автор 200 наукових публікацій і навчальних посібників, які використовуються в навчальному процесі, а саме:

при підготовці на освітньому рівні «бакалавр»:

1 курс – «Екологія (вступ до фаху)», Миколаїв, 2008, 70 с. – студенти знайомляться з особливостями вимог до професійного еколога;

2 курс – «Екологічні знання», Київ, 2005, 304 с. та «Основи екології, Миколаїв, 2009, 251 с., в яких розглядаються питання теорії та практики загальної екології, зокрема що таке «географічна хвиля життя» та залежність «від миші до слона», чи є вічною біосфера, що чекає на людей у XXI столітті та багато іншого.

3 курс – «Екологічна експертиза», Миколаїв, 2013, 220 с. – студенти навчаються, як виконувати оцінку пропозицій щодо економічної доцільності з допустимим шкідливим впливом на природне довкілля та здоров’я людей.

4 курс – «Екологічний ризик: оцінка і довкілля», Милаїв, 2010, 210 с. – як визначити екологічну небезпеку й ризик від природних катаклізмів та аномальних явищ, від помилкових дій людей та негараздів у роботі техніки, а також що робити для зменшення ризиків.

при підготовці на освітньому рівні «магістр»:

курси – «Основи теорії екологічних систем, Київ, 2006, 272 с.;

– «Системний аналіз якості навколишнього середовища», Миколаїв, 2018, 240 с. (у співавторстві з Безсоновим Є.М.),

в яких з використанням найсучасніших наукових методів розглядаються питання теорії та практики поведінки людей у складних умовах переходу від індустріального суспільства до мрії Вернадського – ноосфери – шляхом реалізації парадигми ООН про надійний (сталий) розвиток.

Google Scholar

Електронна адреса: dun@chmnu.edu.ua

Телефон: (0512) 76-55-68

Події та оголошення


квітня
20
У Могилянці пройде семінар «Правовий захист від дискримінації»

20 квітня 2019 року в рамках реалізації проекту з протидії дискримінації «Миколаїв –місто рівності» відбудеться семінар «Правовий захист від дискримінації» для осіб, які зіткнулися з дискримінацією за деякою ознакою та порушенням прав людини. Протягом семінару Ви дізнаєтеся про гарантовані Конституцією …

квітня
17
У Могилянці відбудеться показ франкомовного кіно

17 квітня о 12:30 в актовій залі ЧНУ ім. Петра Могили відбудеться показ франкомовного кіно для студентів навчальних закладів в рамках відзначення Року французької мови в Україні. Захід реалізується за підтримки управління молодіжної політики спільно з Alliance Française Odessa / Альянс …

квітня
17
Засідання Економічного клубу

Студенти І-ІІ курсів продовжують досліджувати економіку крізь призму актуальних питань сучасності. Саме тому 17 квітня о 15:30 в ауд.10-306 пройде чергове дискусійне засідання Економічного Клубу! Будуть розглянуті такі теми: Дилема моделей поведінки раціонального споживача в супермаркеті та інтернет-магазині. Рівновага інформації …