Директорка навчально-наукового інституту післядипломної освіти Ганна Норд виступила з доповіддю на Міжнародному симпозіумі «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS)»


У Києві 29-30 листопада відбувався Міжнародний симпозіум «Проєкт «Норвегія – Україна» (NUPASS) як модель соціальної та професійної адаптації ветеранів. Перспектива інтеграції до державної системи України».

За словами заступника міністра у справах ветеранів України з питань євроінтеграції Олексія Ілляшенка, співпраця Мінветеранів України з норвезькою стороною – одна з найактивніших і постійно розширюється.

Фото: Міністерство у справах ветеранів України

 

ЧНУ імені Петра Могили є активним учасником у допомозі з перепідготовки та соціальної адаптації військовослужбовців і членів їхніх сімей. З 2014 року на базі навчально-наукового інституту післядипломної освіти університету  реалізується проєкт «Україна-Норвегія», який загалом діє в Україні понад 15 років. За це чай по всій країні участь у проєкті взяли близько 12,5 тисяч осіб.

Проєкт «Норвегія-Україна» виконується в Україні за сприянням Міжнародного фонду соціальної адаптації, Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії та міжнародного альянсу університетів, до якого входять норвезький Nord Університет та понад 15 українських закладів вищої освіти.

Частину професійної підготовки слухачів проєкту на базі ЧНУ імені Петра Могили здійснюють фахівці вишу за різними спеціальностями. Серед напрямів перепідготовки – бізнес-планування, практичний вебдизайн, створення стартапів та власної справи, підприємництво у сфері фізичної реабілітації й фітнесу та ін. До кінця 2019 року проєкт мав назву «Професійна перепідготовка звільнених у запас кадрових військових Збройних Сил України та інших силових структур, членів їх сімей та сприяння їх працевлаштуванню», а з 2020 – «Норвегія-Україна. Професійна адаптація. Інтеграція в державну систему».

На Міжнародний симпозіум з’їхалися представники українських вишів, які беруть участь у проєкті «Норвегія – Україна» (NUPASS). В тому числі захід відвідала директорка навчально-наукового інституту післядипломної освіти ЧНУ імені Петра Могили Ганна Норд.

Під час доповіді директорка  навчально-наукового інституту післядипломної освіти поділилась власним досвідом та запропонувала запровадити нову складову адаптації у рамках проєкту – спортивну. Ганна Норд запропонувала ОТГ та містам фінансувати на системній основі ветеранський спорт, адже, за її словами,  це  дозволить підтримати віру ветеранів у спроможність власного тіла й загалом відновить віру ветерана у себе. Ветеранський спорт є одним з дієвих засобів відновлення та реабілітації для військових і може стати поштовхом для їхнього повернення у цивільне життя.

Також нагадаємо, що з 25 по 27 листопада на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили проходив Міжнародний форум громадських об`єднань ветеранів. Захід проходив за ініціативи ГО «Асоціація інвалідів-ветеранів АТО» та підтримки Міністерства у справах ветеранів України.