Ділимося безкоштовними фотобанками для ваших проєктів


Вам доводилося створювати якийсь проект чи презентацію, а підходяще фото віднайти ніяк не видається? Або ж через авторські права, платну платформу чи низьку якість фото ви не можете його використати? Ми підібрали для вас топ-10 безкоштовних сервісів, де ви можете знайти та завантажити фотороботи на різний смак та для будь-якої ситуації. Більшість цих сайтів створювалися для допомоги дизайнерам, журналістам, блогерам віднайти потрібні зразки або краєвиди. Але ж хвилиночку, наші студенти та викладачі також творчі люди, які постійно створюють щось креативне та цікаве!

 

 

  1. PEXELS

Засновники цього сервісу взяли собі за мету допомогти без перепон віднайти та безкоштовно завантажити потрібні фото для використання у якійсь справі. Або ж допомогти шукачам натхнення своїми публікаціями. Засновники називають це: «Розширеними можливостями творців». Кожен день додаються нові фотографії у високій якості. Фотографії обираються власноруч із тих, які були завантажені користувачами сайту чи з безкоштовних веб-сайтів.

Сімейна справа Бруно Джозефа та Інго Джозефа була відкрита у 2014 році. Сервіс пропонує не тільки фото-контент, але й відео. Однак, зафіксовані на фотографіях торгові марки, логотипи або бренди можуть бути захищені авторським правом. Через це правилами сервісу заборонено створювати видимість, що зображені на фото люди схвалюють ваш продукт. У таких випадках потрібно просити дозволу у власників фото.

 

 

  1. UNSPLASH

Більш ніж 110 000 фотографів-учасників, більше 9 мільярдів фотографій щомісяця. Вражає, так? А історія створення починається з 2013 року, коли підприємець із Монреаля Мікаель Чо не зміг віднайти потрібне йому зображення для сторінки своєї компанії, тому найняв фотографа для цього. Після чого Чо опублікував результати фотосесії своєї компанії на Tumbl і запропонував людям використовувати ці знімки.

Forbes та інші провідні журнали назвали Unsplash одним із ведучих світових фотографічних сайтів. У 2016 році сервіс випустив Unsplash Book, першу в світі книгу, яка зібрана користувачами веб-сайту. Як називає засновник, ця книга – спосіб виразити вдячність художникам та дизайнерам, які допомогли збудувати Unsplash таким, який він є зараз. Сайт пропонує цікаву фішку – вони завантажують фотопрогулянки різними містам світу, аби користувачі змогли обрати кращі місця для фотографування, як використати свої камери та створити найкращі фото, відвідуючи їх. Пошук зображень відбувається по спеціальним тегам, на будь-який смак.

 

  1. PIXABAY

Pixabay має велику базу фотографій, багато з яких підійдуть для матеріалів на тему бізнесу та маркетингу. Крім цього, на сайті є безкоштовні вектори та ілюстрації.

Сайт створений у 2010 році німцями Гансом Браксмайєром та Сімоном Штайнбергером як особиста колекція зображень. Через два роки він був перетворений на інтерактивний сервіс, який підтримує 20 мов світу. 3 2015 року поповнюється відео-контентом.  На Pixabay є можливість також оцінювати та коментувати роботи.  Це дає змогу для спілкування та обміну роботами між користувачами. Пошук відбувається за тегами.

 

 

  1. GRATISOGRAPHY

Засновники Gratisography називають себе найбільш незвичайною у світі колекцією безкоштовних зображень із високою якістю, яка складається з креативних фото з усього світу. Вони запевняють, що такого більше ніде віднайти не можливо. Тож якщо ви шукаєте щось незвичне, креативне, нестандарте, те, що виходить за межі зрозумілого Gratisography –  це ваш must have у роботі. Сервіс був заснований творчою особистістю Райаном МакГуайром, роботи якого можна знайти на сайті. На платформі зазначені декілька цікавих фактів про свого засновника, аби користувачі зрозуміли наскільки креативні та нестандартні роботи ви зможете знайти для себе. Так, наприклад, він має машину VW Beetle 1971 року, яку розмалював під динозавра чи те, що він кожен день протягом 12 років носив 50 дзвіночків на нозі.

 

 

  1. MORGUEFILE

На Morguefile не всі зображення зроблені професійними фотографами. Навпаки, більшість з них зробили звичайні люди для домашнього альбому.

Нехай вас не бентежить похмура назва сайту. Насправді, американське поняття «Morgue file» трактується як набір паперових тек зі старими файлами, які зберігалися слідчими з кримінальних справ чи вирізки із старих газетних статтей, на випадок, якщо вони знадобляться в якості довідника. Також цей термін використовувався ілюстраторами, художниками коміксів, дизайнерами. Проте у всіх випадках, мається на увазі, матеріал поствиробництва, що використовується як навчальний, довідковий матеріал. Це найстарший сервіс серед нашого списку. Він створений у перші дні Інтернету в 1996 році Майклом Коннорсом, для безкоштовного обміну зображеннями. Ця мета залишилася і по сьогодні. Кожні декілька років сайт оновлюється і додає якусь нову фішку, аби осучаснити та триматися у топі популярних. Останніми новинками є квести, завдання по фотозйомці. Тому найстарша колекція фото знаходиться саме тут.

 

 

  1. STOCKVAULT

На сьогодні більше 137 000 безкоштовних фотографій, текстур. Колекція зображень має щоденні нові доповнення та зручну пошукову систему, де все розділено за категоріями. Сайт пропонує фото тільки з високою якістю зображення. Працює з 2004 року. На сайті діє благодійна скринька на підтримку фотографів, що завантажують свої фото в профілі на будь-який ваш смак. Є можливість коментувати зображення.

 

 

  1. PICJUMBO

PicJumbo — власний сайт 26-річного фотографа з Чехії Віктора Ханачека, створений у 2013 році. Ідея сайту виникла, коли він почав займатися фотографіями аби продавати їх і всі фотобанки відмовлялися завантажувати його роботу через недостатню якість фото. Тоді його вміння до створення веб-сайтів йому допомогло. Він створив PicJumbo і на початку це був сервіс із платними фотографіями. Так, Віктора заробив на нову камеру та спеціальні аксесуари для того, аби зображення були цікаві та якісні Незабаром, йому прийшла ідея зробити сайт безкоштовним і завантажувати кожен день по одній своїй роботі.

PicJumbo наче його портфоліо за 6 років. Кожен рік Віктор оновлює сайт і додає щось новеньке, трендове. Ви можете зареєструватися на сайті і самі завантажувати свої роботи. На PicJumbo діє цікава функція «залиш на каву», де кожен з користувачів, якщо йому подобається якесь зображення перевести трохи грошей для підтримки сайту.

 

 

  1. RAWPIXEL

Rawpixel має велику колекцію стокових фотографій. Також тут можна знайти вектори та макети PSD. Засновники Rawpixel, зазначають, що вони ніби руйнують стереотипи. Вони створюють дизайни, що відображають реальність такою, яка вона є насправді. Це безперечно творчі, креативні зображення, які змусять вас замислитися чи осмислити щось, подивитися на якісь речі по іншому.

Ви можете обрати платну підписку, гроші від якої підуть на благодійність. Для цього створений проєк «Face» на підтримку та допомогу дітям.

 

 

  1. RESHOT

Основна місія розробників цієї платформи — поширювати роботи фотографів-початківців. Reshot налаштований об’єднувати креативних людей. Вони вважають, що мистецтво фотографування – це не тільки навчання, це має бути пристрасть, стиль життя, спосіб поглянути на світ дещо інакше, аніж інші.

Тому це гарна платформа для початківців, аби розвинути їх творчій потенціал, навчити чомусь, поспілкуватися з іншими початківцями та отримати рекомендації, побажання від професіоналів своєї справи.

 

 

  1. PIKWAZARD

Це гарний сервіс не тільки для безкоштовного завантаження зображень, але й для їх редагування на ваш смак. Він дозволяє змінювати фото за допомогою базових налаштувань та додавати текстові накладки перед завантаженням. Також ви можете обрати платну версію, яка є повноцінним інструментом редагування зображень.

Майже всі зображення мають спеціальну ліцензію, яка дозволяє використовувати фотографії не побоюючись наткнутися на авторські права. Це значить, що ви можете копіювати, адаптувати чи поширювати роботи без згоди автора на це. Повна свобода дій.