День Європи в Україні: жити в центрі Європи – бути європейцем!


День Європи – це символ започаткування нової успішної моделі мирної співпраці між державами. До цього дня Наукова бібліотека ЧНУ ім. Петра Могили підготувала інформаційну добірку літератури для викладачів, аспірантів, студентів та співробітників ЧНУ ім. Петра Могили.

Історія Європи

Сьогодні одним з основних напрямів зовнішньої політики України, є європейська інтеграція. З травня 2003 року в нашій державі започатковано традицію святкування Дня Європи, який безперечно став символом єднання географічної Європи. Відзначення Дня Європи в нашому місті надасть нам змогу ще раз наочно переконатися у тому, що українське та європейське суспільство тісно пов’язане між собою не лише географічно, а й у історичному та духовному сенсі. Дізнатися більш цікавого та долучитися до європейською історії вам допоможуть книги з фонду Наукової бібліотеки:

Культура Європи

Панорама європейської культури ХХ-ХХІ століття досить барвиста. Протягом тисячоліть форми культурної творчості змінювалися, виточувались, заглиблювалися, досягаючи блискучих вершин. Про це ви дізнаєтесь з книг: «В музеях Світу», «Слов’янські культури в європейській цивілізації», «Искусство Западной Европы. Германия. Нидерланды», «Художня культура Світу», «Западное искусство ХХІ век».

В Європейську культуру другої половини ХХ століття на зміну модернізму прийшов постмодернізм та сюрреалізм: Дали С. «50 магических секретов мастерства», Стародубцева Л. «Архітектура постмодернізму: Історія. Теорія. Практика». Складним, своєрідним та суперечливим явищем є рок-культура : Девис Х. «Битлз. Авторизованая биография». В сучасній західній культурі широкого розвитку  набула, так звана,  масова культура (мелодрами, детективні романи, вестерни, комікси). Культура  країн Європи  це відкритий простір, у якому кожний регіон є гармонійним  і самобутнім.

Художня література

Література  Європи  в її традиціях, видах та жанрах займає велике  місце в житті людей  ХХІ  століття. Книга залишається  одним з головних засобів культурного розвитку, незважаючи  на  зростаючу увагу нових електронних засобів масової інформації. У європейській  літературі  ХХ століття зосереджуються різні художні концепції. Зберігає свої  позиції  традиційний роман. Такі літератори як Інгеборг Бахман, Вільям Голдінг, Умберто Еко, Хуліо  Кортасар, Олдос  Хакслі, Джон Фаулз яскраво відображають події своєї епохи. Цей жанр вдосконалюється  та модернізується  в  ХХІ  столітті такими авторами як Пітер Акройд, Патрік Зюскінд, Мілан Кундера та ін.

Євроінтеграція України

Європейська інтеграція – це процес політичної, юридичної, економічної, соціальної та культурної інтеграції європейських держав. Для України європейська інтеграція – це шлях до модернізації економіки, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного виробника, можливість виходу на єдиний внутрішній ринок ЄС. Курс на європейську інтеграцію є природним наслідком здобуття Україною незалежності, це історичне бажання та усвідомлення  нашого народу  права жити в демократичній, економічно розвинутій, соціально орієнтованій країні.

Фонд наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили розкриває всі аспекти інтеграційного вибору України: правовий – збереження суверенітету і державності,  економічний – розвиток країни та добробут народу, політичний – забезпечення цивілізаційного майбутнього українського суспільства. Для користувачів бібліотеки будуть цікаві книги, що містять інформацію про співробітництво України з міжнародними організаціями, досвід роботи в державних органах європейських країн, співпрацю громадських організацій, адаптацію законодавства України до законодавства ЄС.

Інформаційний центр Європейського Союзу

З метою отримання та поширення актуальної інформації про Європейський Союз, його політики по всій Україні, при університетах, бібліотеках та дослідницьких центрах, були відкриті Інформаційні центри Європейського Союзу.

У місті Миколаїв на базі ЧНУ імені Петра Могили працює Інформаційний центр ЄС, який був відкритий за участю Посла Яна Томбінського, прес-аташе Представництва ЄС в Україні Давіда Стуліка та Ірини Стаднійчук. Центр є  одним з основних і надійних джерел відомостей про Європейський Союз, адже вся інформація надходить від офіційних установ:  Європейської Комісії, Європейської Ради, Євростату, Комітету з соціальної політики, Комітету регіонів, Європейського Інвестиційного Банку, CEDEFOP (Центр професійної освіти).

В читальному залі Наукової бібліотеки ЧНУ імені Петра Могили до послуг користувачів широкий вибір різноманітних публікацій, періодичних видань та статистичних збірників, що стосуються діяльності Європейського Союзу в різних галузях. За період діяльності Інформаційного центру ЄС була створена база даних наявних у бібліотеці періодичних видань та книг із європейської інтеграції, зокрема тих, що були отримані від Представництва ЄС в Україні, яка постійно поповнюється й на сьогодні налічує майже 100 видань.

Користуватись матеріалами Інформаційного Центру ЄС можуть всі охочі.

Основна ідея дня Європи – кожна людина, незалежно від своєї національної належності і громадянства, має відчути себе вільним у “Європейському домі”. Приємно усвідомлювати, що українців  там знать та підтримують, що ми особливо відчули останнім часом.