День української писемності та мови

День української писемності був запроваджений у 1997 році указом Президента. Це свято пов’язане зі вшануванням пам’яті Нестора-літописця. Історично вважається, що саме з цієї знакової постаті починається писемна українська мова, а в день української писемності прийнято покладати квіти до пам’ятника Нестора. Своєрідною традицією стало відкриття конкурсу знавців української мови імені Петра Яцика..

Мова є джерелом спадщини народу, в якій можна віднайти історичну пам’ять, досвід поколінь та моральні цінності. Це те, що окреслює українців, як націю, а людина, яка спілкується державною мовою, дбає про розвиток та покращення держави.

З нагоди свята пропонуємо ознайомитися з цікавими фактами про українську мову:

– українська мова одна з наймилозвучніших мов світу. 1934 року в Парижі на лінгвістичному конгресі українську мову визнали третьою з-поміж усіх мов (після французької та фарсі) за мелодійністю, лексичним і фразеологічним багатством, значними словотвірними можливостями, синтаксичною гнучкістю. На аналогічному форумі мовознавців у Швейцарії, де головними критеріями оцінки були евфонічна система мови та мелодійність, українську мову було названо другою після італійської;

– українська мова багата на зменшувальні форми;

– сучасна мова налічує близько 256 тисяч слів;

– перша згадка українських слів сягає 448 року: візантійський історик Пріск Панійський у таборі гунського володаря Аттіли на території сучасної України записав слова «мед» і «страва»;

– дослідники доводять, що чимало вживаних сьогодні українських слів та коренів були поширені ще в часи трипільської культури, про що свідчать топографічні назви, народні пісні сонцепоклонницьких часів.

Також цей день усі охочі можуть взяти участь в написанні Всеукраїнського радіо диктанту національної єдності, який, до речі, відбувся сьогодні о 10.45 у читальній залі нашого університету. На радіодиктант прийшли студенти зі всіх факультетів ЧНУ імені Петра Могили, викладачі, декани факультетів та інститутів, а також завітав ректор Леонід Павлович Клименко.

ЧНУ імені Петра Могили запрошує на день відкритих дверей

27 січня 2019 р. з 10:00 по 14:00 в Чорноморському національному університеті ЧНУ імені Петра Могили пройде день відкритих дверей.

Запрошуємо на День професій до ЧНУ імені Петра Могили

День професій ЧНУ імені Петра Могили Щорічно практично перед всіма випускниками шкіл постають питання: «Ким бути?», «Яку професію обрати?», «Які предмети  ЗНО здавати ?» тощо. Це  хвилює  не тільки школярів, а і їхніх батьків. Чорноморський національний університет імені Петра Могили має …

січня
Запрошуємо школярів взяти участь у творчому конкурсі “Миколаїв – місто рівності”

Запрошуємо учнів загальноосвітніх шкіл взяти участь у творчому конкурсі (малюнки, плакати, поробки) за темою «Миколаїв – місто рівності» з організацією виставки в ЧНУ ім. П. Могили та визначенням переможців.