Де варто шукати корисну інформацію в Instagram


Зараз Instagram – це не тільки збірка фото, хештегів і мотиваційних текстів. І не лише інструмент маркетингу і крута рекламна платформа. Це ще й джерело корисної професійної інформації, що постійно оновлюється та оптимізується під реалії сьогодення. А як її знайти серед інформаційного шуму? У цьому намагались розібратися на платформі Studway.

Навряд чи Кевін Систром, розробляючи Instagram зі своїм напарником Майком Крігером, міг уявити, що за десять років (так, у 2020 Instagram святкує свою першу десятку) соцмережа для миттєвих фото буде одним із наймасштабніших альтернативних ЗМІ у світі. Так, тільки Play Market сьогодні вказує більше ніж 1 млрд завантажень додатку.

Зараз молодь більше довіряє інфі, отриманій зі сторінки інфлюенсера (лідера думок), ніж, скажімо, із сайту регіональних ЗМІ. Однак, паралельно із цим згущується інформаційний шум, звідки стає дедалі важче вихопити справді актуальні та потрібні знання, ба більше – якісні професійні.

Як не розгубитись?

  • не шукати сторінки, які пропонують навчитися основ (SMM, копірайтингу, фотографії… та будь-яких основ!).
  • шукати і фоловити правильних людей

Якісні знання у відкритому доступі не валяються

Звісно, є винятки, як було з безкоштовними доступами до багатьох освітніх платформ типу Coursera під час пандемії коронавірусу та ізоляції людей на карантині. Проте це ситуативний виняток.

Не прилещуйся відразу, якщо натрапив(-ла) на сторінку в Instagram крутої школи чи освітніх курсів. Якісні матеріали з актуальною професійною інформацією вимагають багато вкладень ресурсів. Звісно, такі сторінки неформальної освіти залюбки поділяться анонсиком нового набору студентів, темами, які пропонують вивчати, розкажуть основи предмету чи сфери. Але за деталями, аргументами, доказами, інсайдами та критичним підходом, будь ласка, приходь після сплати.

Тому, якщо натрапив(-ла) на освітню сторінку, май на увазі, що тобі розповідають далеко не все. А те, що розповідають, найімовірніше, можна знайти на просторах інтернету; жодної унікальності. Інша річ – особисті блоги. Але і там не все таке розумне, добре, вічне.

 «Коуч успішних людей», «Експрес-метод стати успішним», «Ставай кращою разом зі мною»

Тут тобі «закидають вудку» в сторіз, підсікають постами та чіпляють на гачок заманливими заголовками. Проте, якщо просіяти інфу, якою сторінка ділиться, то буде багато води.

На сторінках, де обіцяють розповісти все і про всіх, часом дають трохи більше від мінімуму. Загальновідомі факти, абстрактні пояснення, відсутність доказовості та реальних кейсів – синоніми сторінок, що відразу позиціонують себе як експертні. І перші дзвіночки, які маякують, що пора тікати з такої сторінки. Куди? На сторінки реальних людей.

Люди довіряють людям. Краще покладатись на людей, які ще раніше поклали собі на спину ношу своєї справи, пронесли через роки, вивезли звідти не тільки компанію, а й купу досвіду. Таким є що розповісти. І таким переважно не треба писати про себе в шапці профілю в Instagram пафосних гасел.

Наше сьогодення – персоналізація будь-якого бізнесу. І перший його прояв – голос засновників, власників, очільників, «перших облич». І всі ці люди зобов’язані мати активний профіль в Instagram. Він постить – значить, він існує. Він в одному інфополі зі своїми клієнтами – існує його бізнес. Біографія, секрети успіху, переживання невдач, випробувань і злетів. Бекстейджі великих і потужних компаній підсилюють довіру поціновувачів продукту бізнесу та викликають інтерес у тих, хто хоче вміти такий створювати.

Щоб отримувати якісну інформацію та вчитися на кейсах уже успішних брендів, підписуйся на сторінки їхніх засновників та очільників.

За такою схемою, наприклад, можна дізнаватися про видавничу справу чи ремесло редакторства. Хочеш створити свій крутий журнал? Ок. Згадай, від якого вже наявного журналу ти млієш. Може, від кожного випуску La Boussole? Шукаємо його творця і натикаємось на Тетяну Полонік, засновницю. Тут ти не знайдеш алгоритму «Робити так, щоб було отак». Але знайдеш про натхнення, бекстейдж підготовки нових випусків журналу, про бюро корпоративних медіа Punkt. Без нудних інструкцій, проте з інсайдами і на власному досвіді.

Що ще?

Використовуй хештеги (так, вони ще живі) у загальному пошуку, переглядай релевантні. Долучайся до обговорень, «лайкай» дописи з професійною інформацією: всевидяче око Instagram (хоча, насправді, уже давненько Facebook) формуватиме карту твоїх інтересів. Вона буде враховуватись, коли Instagram вирішуватиме, рекламу з якою інформацією тобі показувати і що викидати в рекомендовані. Так, Instagram скоро сам пропонуватиме професійно цікаві сторінки, зважаючи на коло твоїх інтересів. Перевірити його можна і самостійно. Зайди в «Налаштування» -> «Безпека» -> «Доступ до даних» -> «Реклама». Позбутися певних міток-інтересів можна, обираючи в меню конкретного допису пункт «Не цікавить цей пост».

Звісно, цей список порад не є вичерпним, ба більше – часом невідповідний. За твоєю рольовою моделлю бізнесу може стояти людина, яка з певних причин не веде Instagram чи веде тільки для фото з відпустки. Або ж очікування від образу в Instagram творця класного бренда не відповідають реальності. Але шукай і знайдеш.

Події та оголошення


червня
22
Конференція трудового колективу ЧНУ імені Петра Могили

22 червня 2020 року о 15:00 в актовій залі ЧНУ імені Петра Могили відбудеться конференція трудового колективу Порядок денний: 1. Затвердження нової редакції Статуту ЧНУ імені Петра Могили 2. Затвердження Стратегічного плану розвитку ЧНУ імені Петра Могили на період 2019-2024 …

Набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща)

Шановні студенти! Оголошується набір на безкоштовне семестрове стажування в Поморській Академії (Слупськ, Польща) на осінь 2020-2021 н.р. Основні вимоги до учасників: студент/ка ЧНУ ім. Петра Могили 2-3, 5 курс навчання, будь-яка спеціальність знання польської мови (А2 і вище) академічна успішність …

травня
12
До уваги вступників на магістратуру

Увага! Реєстрація на ЄВІ/ЄФВВ (ЗНО для магістрів) з 12.05 – 05.06.2020 року Детальніше тут